Olga Goździewska-Marszałek

200 poduszek w kształcie serca dla pacjentek Białostockiego Centrum Onkologii. Dołącz do nich!

Poduszka w kształcie serca pomaga zmniejszyć ból po usunięciu piersi. Fot. Zdjęcia archiwalne Poduszka w kształcie serca pomaga zmniejszyć ból po usunięciu piersi.
Olga Goździewska-Marszałek

Nie musisz umieć szyć, by pomóc! Aktywistki Ery Nowych Kobiet zapraszają do udziału w charytatywnej akcji na rzecz kobiet po mastektomii - czyli operacji usunięcia piersi. W cztery godziny trzeba uszyć aż 200 poduszek w kształcie serca dla pacjentek Białostockiego Centrum Onkologii.

Poduszki w kształcie serca wspierają rehabilitację kobiet po mastektomii na każdym etapie: zarówno bezpośrednio po operacji, jak i wtedy, gdy minęły od niej tygodnie lub miesiące. Noszenie poduszki pod pachą może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku, a także zmniejszać napięcie barku.

Warsztaty są częścią projektu “Serce dla serca” organizowanego w różnych częściach Polski. Ich celem jest uszycie dwustu poduszek w kształcie serca dla osób chorych na raka piersi. Do tej pory w ramach akcji uszyto już ponad 4 tysiące takich poduszek.

Na zaproszenie Małgorzaty Zbyryt, koordynatorki projektu w województwie podlaskim, do akcji włączyła się Era Nowych Kobiet, a także ZSTiO z Oddz. Integracyjnymi im. St. Staszica w Białymstoku, firma Creativa House Decor oraz Apteka Anika. Ale dołączyć może każdy. I nie musi wcale umieć szyć, na miejscu wszystkiego można się nauczyć. Koordynatorka akcji podczas prelekcji wyjaśni jak wypełniać i zszywać poduszki.

Jakość wykonania będzie na bieżąco sprawdzana przed spakowaniem. By później poduszki mogły trafić bezpośrednio do Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Warsztaty odbędą się 16 listopada, w godz. 10-14 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku, przy ul. Sienkiewicza 57.

Olga Goździewska-Marszałek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.