200 tys. zł dla Rady Dialogu Społecznego w województwie

Czytaj dalej
Fot. Marek Szawdyn
Jolanta Zielazna

200 tys. zł dla Rady Dialogu Społecznego w województwie

Jolanta Zielazna

200 tys. zł na działalność dostanie w tym roku Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego. To prawie 10 razy więcej niż w dwóch poprzednich latach.

W czwartkowym posiedzeniu WRDS w Bydgoszczy uczestniczyła minister pracy Elżbieta Rafalska. W ubiegłym roku to rząd objął przewodnictwo prac w RDS, jest ono rotacyjne.

Minister na konferencji prasowej poinformowała, że w tym roku rady dialogu społecznego mają mieć znacząco zwiększony budżet w porównaniu w dwoma poprzednimi latami. W 2017 i 2016 r. było to średnio 46-47 tys. zł rocznie na województwo. W naszym przypadku, jak powiedział później wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, wynosił on 23 tys. zł.

Czy wypłaty emerytur są zagrożone? Czy Ministerstwo Pracy odwoła się od wyroku Sądu Rejonowego w Warszawie, który przyznał odszkodowanie opiekunowi dorosłej osoby niepełnosprawnej w związku z niewykonaniem przez rząd wyroku TK z 2013 roku? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.