Aleksander Radomski

Alternatywna droga na budowę osiedla Zachodniego w Słupsku

Na tyłach ul. Zaborowskiej rośnie osiedle Zachodnie. Powstają tam bloki i domy jednorodzinne. Fot. Krzysztof Piotrkowski Na tyłach ul. Zaborowskiej rośnie osiedle Zachodnie. Powstają tam bloki i domy jednorodzinne.
Aleksander Radomski

- Dlaczego ciężki sprzęt jeździ ulicą Szpilewskiego, kiedy deweloper wybudował własną drogę na budowę - pyta czytelnik.

- Ciężkie samochody rozjeżdżają ulicę Szpilewskiego - informuje czytelnik, pan Stefan, który mieszka w pobliżu tej polnej drogi. - To właśnie tędy przewożone są niemal codziennie materiały na pobliską budowę. Jak tak dalej będzie, to ulica, która i tak nie była w najlepszym stanie, będzie jeszcze bardziej dziurawa i w efekcie nieprzejezdna - podkreśla i pyta, dlaczego kierowcy nie wykorzystują innej trasy dojazdu. Firma Vincenzo Eco, która buduje osiedle Zachodnie, ułożyła nitkę z betonowych płyt prowadzącą od ulicy Zaborowskiej.

Przedstawiciele dewelopera przyznają, że również oni otrzymali telefon od naszego czytelnika. Firma zapewnia, że jej pracownicy, jak i podwykonawcy korzystają z alternatywnej drogi wybudowanej na potrzeby tej inwestycji.

Na tyłach ul. Zaborowskiej rośnie osiedle Zachodnie. Powstają tam bloki i domy jednorodzinne.
Krzysztof Piotrkowski Ulicę Szpilewskiego rozjeżdżają ciężkie samochody dostawców, choć mogą skorzystać z drogi wybudowanej przez dewelopera.

- Wiemy jednak, że zdarzają się dostawcy, którzy jej nie wykorzystują - przyznaje Dorota Kędzierska z firmy Vincenzo Eco. - Tak przynajmniej zapewnił mnie nasz kierownik budowy. Przyznał też, że niestety nie jest w stanie nad wszystkimi zapanować. Oczywiście z uwagi na informacje w tej sprawie poprosiliśmy, aby zwrócono uwagę zewnętrznym firmom, które z nami współpracują, aby nie dochodziło do rozjeżdżania ulicy Szpilewskiego. Naturalnie nad naszymi pracownikami możemy zapanować. Do pozostałych zaapelujemy, aby zachowywali się zgodnie z przyjętymi normami i zwykłą przyzwoitością. Zdajemy sobie sprawę, jak wygląda później taka droga, że jest błoto i trudno ją użytkować.

Jak nas zapewniono, sprawie przyjrzy się również miasto.

- Będziemy monitować, aby deweloper przywrócił drogę do pierwotnego stanu, jeśli ulegnie ona zniszczeniu - zaznacza w rozmowie z „Głosem” Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska, odpowiedzialny w ratuszu m.in. za sprawy drogowe.

Dodaje przy tym, że urząd w planach inwestycyjnych ulicy Szpilewskiego nie ma. - Według rankingu ulic przeznaczonych do remontu ta droga znajduje się na odległym miejscu. Mamy taką sytuację budżetową, jaką mamy, i niewiele w tej sprawie możemy zrobić, skupiamy się na pilnych inwestycjach. Wiele dróg czeka na remont od lat, jak na przykład ulica Wczasowa.

Na tyłach ul. Zaborowskiej rośnie osiedle Zachodnie. Powstają tam bloki i domy jednorodzinne.
Krzysztof Piotrkowski Na tyłach ul. Zaborowskiej rośnie osiedle Zachodnie. Powstają tam bloki i domy jednorodzinne.
Aleksander Radomski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.