Monika Zacharzewska

Amerykańska przygoda uczniów I LO

Grupa trzecioklasistów z klasy młodych fizyków z I Liceum Ogólnokształcącego wróciła z wyprawy do USA. Młodzież została tam zaproszona przez organizatorów Fot. I LO Słupsk Grupa trzecioklasistów z klasy młodych fizyków z I Liceum Ogólnokształcącego wróciła z wyprawy do USA. Młodzież została tam zaproszona przez organizatorów konferencji na uniwersytecie Stanforda.
Monika Zacharzewska

Grupa trzecioklasistów z klasy młodych fizyków z I Liceum Ogólnokształcącego wróciła z wyprawy do USA. Młodzież została tam zaproszona przez organizatorów konferencji na uniwersytecie Stanforda.

Mieli zaprezentować jak tanio i szybko zbudować mobilne planetarium, które może być wykorzystywane do nauki w każdej szkole.

Do USA młodzież pojechała z opiekunami dzięki akcji zbiórce. Zebrali ponad 30 tys. na bilety, wizy i pobyt w Ameryce. - Do akcji zbierania pieniędzy włączyło się wiele osób, którym serdecznie dziękujemy - mówił Mirosław Brozis, nauczyciel młodych fizyków. - Jednak najbardziej wsparły nas dwie słupskie firmy: Kaliop i Opti Nav. Dostrzegły potencjał naszych uczniów i pomogły zrealizować marzenia.

Monika Zacharzewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.