Marcin Twaróg

Andrzej Duda minimalnie przed Rafałem Trzaskowskim

Andrzej Duda minimalnie przed Rafałem Trzaskowskim
Marcin Twaróg

Andrzej Duda wygrywa wybory minimalnie z Rafałem Trzaskowskim. Z wyników sondażowych late poll IPSOS zebranych z połowy lokali wyborczych wynika, że Andrzej Duda zebrał 50,8 proc. głosów i może czuć się zwycięzcą.

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP w wyborach prezydenckich, głosował w Rybniku. Z żoną Małgorzatą kartę wyborczą wrzucił do urny w Szkole Podstawowej nr 5. - Mam nadzieję, że frekwencja będzie jak najwyższa, bo te wybory są naprawdę bardzo ważne - powiedział dziennikarzom kandydat na prezydenta.

Rybnik to rodzinne miasto jego żony. Tutaj też rozpoczynał i kończył swoją kampanię wyborczą. W obecności fotoreporterów i kamer głosował kandydat na prezydenta wrzucił głos do przezroczystej urny znajdującej się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5.

Po godz. 18 policjanci komendy wojewódzkiej doliczyli się 37 incydentów, doszło także do jednego przestępstwa. W Kochanowicach, w powiecie lublinieckim, pijany 23-latek wszedł na dach lokalu wyborczego i zrzucił flagę państwową. Policja prowadzi czynności pod kątem znieważenia flagi, czyli z artykułu 137 kodeksu karnego. Pozostałe incydenty zostały sklasyfikowane jako wykroczenia.

Pozostałe incydenty to wykroczenia. Do dwóch z nich doszło w tym samym lokalu wyborczym w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych nr 1 na osiedlu Paderewskiego.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Twaróg

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.