Monika Zacharzewska

Aż zabrakło kart seniora!

Wnioski o Kartę Usteckiego Seniora przyjmowane są w sekretariacie MOPS-u Wnioski o Kartę Usteckiego Seniora przyjmowane są w sekretariacie MOPS-u
Monika Zacharzewska

Zainteresowanie Kartami Usteckiego Seniora jest tak duże, że kart aż zabrakło. MOPS drukuje kolejne i wydawał je będzie od 1 lipca

Karta Usteckiego Seniora to program Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce realizowany z myślą o starszych mieszkańcach Ustki.

Pozwala ona na korzystanie przez seniorów ze zniżek, promocji, dodatkowych rabatów w kilkudziesięciu punktach gastronomicznych, sklepach, siłowniach, na basenach na terenie miasta i nie tylko. Daje też możliwość tańszego podróżowania autobusami czy taksówkami.

- Kartę mogą bezpłatnie otrzymać w sekretariacie MOPS-u wszyscy mieszkańcy Ustki, którzy ukończyli 65 lat. Uprawnia ona do wielu zniżek udzielanych przez usteckich przedsiębiorców - tłumaczy Anna Pilecka-Sawczuk, z ustec-kiego MOPS-u. - Natomiast seniorzy, którzy ukończyli 70 lat, dodatkowo otrzymają bilety uprawniające do ośmiu przejazdów w miesiącu na trasie Ustka - Słupsk - Ustka za złotówkę. Ta akcja na razie realizowana będzie co miesiąc do grudnia.

Przyznaje ona, że zainteresowanie kartą zaskoczyło pomysłodawców. W ciągu pierwszych dwóch tygodni po ogłoszeniu projektu, pracownicy MOPS wydali wszystkie 750 zamówionych kart.

- Już zamówiliśmy w drukarni 1500 kolejnych. Będziemy je wydawali chętnym od początku lipca - mówi Anna Pilecka-Sawczuk. - Cały czas jednak w siedzibie usteckiego ośrodka przy ul. Wyszyńskiego przyjmujemy wnioski od zainteresowanych kartą seniorów.

Przyznaje ona, że nikt nie spodziewał się, że seniorzy będą w kolejkach ustawiali się po kartę.

W Ustce osób uprawnionych do posiadania karty jest około 3300 osób.

Punkty, w których można skorzystać z promocji z kartą oznaczone są specjalnymi naklejkami.

Przedsiębiorcy, nie tylko z Ustki, mogą cały czas dołączyć do programu. Wzór porozumienia jest na stronie internetowej www.mops.ustka.pl.

Monika Zacharzewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.