Badania wyborcze. Na prowadzeniu jest Piotr Jedliński, Anna Mieczkowska, Daniel Rak

Czytaj dalej
mas

Badania wyborcze. Na prowadzeniu jest Piotr Jedliński, Anna Mieczkowska, Daniel Rak

mas

Polska Press Grupa we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia przeprowadziła po raz kolejny badania opinii publicznej przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Badania były prowadzone w całym kraju. W naszym regionie badania były realizowane przez naszych ankieterów w dniach 12 - 13 października (poprzednie 21 - 22 września) na reprezentatywnej kwotowo próbie 300 dorosłych mieszkańców Koszalina, Kołobrzegu i Szczecinka, w formule bezpośredniego wywiadu an-kieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza. W każdym z wymienionych miast sondaż był prowadzony wśród 100 osób wytypowanych pod względem płci i wieku.

Jak widać na wykresach, w każdym z trzech miast w regionie - według wyników naszego sondażu - będzie II tura. Poprzednio było podobnie. Z tym, że niektórzy kandydaci poprawili, a niektórzy pogorszyli swoje wyniki. Np. w Koszalinie wynik zdecydowanie poprawił Mariusz Krajczyński. A z kolei w Kołobrzegu na trzeciej pozycji znalazł się Maciej Bejnarowicz, który poprzednio był na drugim miejscu, za Anną Mieczkowską i tym samym wchodził z nią do II tury. Ale co ważne - Maciej Bejnarowicz utrzymał ten sam poziom poparcia (i wtedy i teraz osiągnął 23%). To Jacek Woźniak dość znacznie poprawił notowania. Teraz w Kołobrzegu - według naszego sondażu - w II turze spotkają się Anna Mieczkowska i Jacek Woźniak. I jeszcze jedna istotna uwaga - w poprzednich badaniach Anna Mieczkowska wypadła znacznie lepiej, miała wówczas 40% poparcia.

W Koszalinie do II tury - według wyników naszych badań - wchodzą obecny prezydent Piotr Jedliński oraz Andrzej Jakubowski. Z tym, że w tym sondażu Piotr Jedliński osiągnął nieco słabszy wynik niż poprzednio (wtedy miał ponad 46% poparcia, teraz wyniosło ono 43%). Pogorszył się też nieco wynik jego przeciwnika - Andrzeja Jakubowskiego; podczas poprzednich badań osiągnął 26% poparcia, teraz wyniosło ono 24%. Ciekawostka - wspomiany Mariusz Krajczyński, który poprawił wynik w badaniach, znalazł się teraz na trzeciej pozycji; poprzednio miejsce to zajął Stefan Romecki .

W Szczecinku do II tury wchodzą ponownie Daniel Rak i Joanna Pawłowicz. Z tym, że poprzednio ich wynik był zbliżony (po ok. 30%), teraz Daniel Rak ma większą przewagę.

mas

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.