MM

Będzie można pospacerować, a potem posłuchać poezji

Będzie można pospacerować, a potem posłuchać poezji
MM

Niedziela na świeżym powietrzu

Najbliższa niedziela, 1 września, zapowiada się aktywnie. Klub Turystyki Górskiej „Świstak” organizuje pieszą wycieczkę z Chociszewa do Aleksandrowa Łódzkiego. Zbiórkę zaplanowano o godz. 9.45 na dworcu Łódź Kaliska. Wyjazd pociągiem do Chociszewa
o godz. 10.03. Trasa wycieczki ma długość 19 km. Trzeba się na nią zapisać pod numerem 501-954-614.
Udział jest bezpłatny.

Również w niedzielę można wybrać się na spacer między Kolumną i Rokitnicą (około 10 km). Zaprasza Klub Turystów Pieszych „Stonoga”. Ponieważ pociąg odjeżdża z dworca Łódź Kaliska o godz. 10.08, zbiórkę ustalono na godz. 9.45. Udział jest bezpłatny, wymagane jedynie zapisy pod numerem 509-758-139.

Nieco później tego samego dnia (o godz. 12) do udziału w spacerze po Parku Poniatowskiego zachęca Zielona Łódź. Ten park to jeden z większych i bardziej zróżnicowanych łódzkich parków. Z jednej strony znajdują się tutaj pozostałości dawnych lasów miejskich, z drugiej spotkać tu można wiele ciekawych gatunków drzew i krzewów wprowadzonych przez projektantów tego parku. Które rośliny w parku są rodzime, a które obce lub egzotyczne? Spacer poprowadzi Arkadiusz Grzelak z Towarzystwa Ochrony Krajobrazu. Zbiórka przed wejściem do parku przy skrzyżowaniu al. Mickiewicza i ul. Żeromskiego.

O godz. 12.30, także 1 września, na Krakowski Salon Poezji zaprasza Teatr Nowy przy ul. Więckowskiego 15. Tym razem usłyszymy wiersze Szymona (Saleka) Dratwy, Lulka Dudelczyka, Rywy Kwiatkowskiej, Alice de Buton oraz proza Oskara Rosenfelda i Abrama Icchaka Łaski. Czytać będą Anna Dymna, Krzysztof Orzechowski oraz aktorzy Teatru Nowego. Zapisy nie są konieczne, bilety kosztują 10 zł.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.