Będzie nowy system do transmisji posiedzeń rady miasta

Czytaj dalej
Aleksander Radomski

Będzie nowy system do transmisji posiedzeń rady miasta

Aleksander Radomski

Słupski ratusz szuka nowego systemu m.in. do nagrywania i transmisji posiedzeń rady miasta. Stary się psuje, zacina i nadaje do wymiany, wycenionej do 100 tys. złotych.

Przeglądanie, zmienianie i nagrywanie porządku obrad rajców, pobieranie załączników i oddawanie głosów. Do tego rejestracja rajców zgłaszających się do dyskusji i elektroniczna obsługa głosowań. Wreszcie rejestracja wypowiedzi z możliwością ich odsłuchania, udostępnienie posiedzeń w Internecie, gwarancja i serwis.

To tylko część z długiej listy wymagań, które Urząd Miejski w Słupsku stawia przed dostawcami, którzy chcą zgłosić się do ogłoszonego właśnie postępowania na dostawę oprogramowania oraz osprzętu do zarządzania pracami rady miasta. - Stary system szwankuje - tłumaczy Iwona Wójcik, sekretarz miasta.

- Jest prawie dziesięcioletni, a my mamy coraz więcej kłopotów z przekazem i rejestracją. Ostatnio dochodziło do wielu awarii, które utrudniały obrady podczas sesji oraz rejestrację głosowań. Wielokrotnie też szwankowały relacje online z posiedzeń rady mieskiej. Jak nas zapewniono, przed ogłoszeniem zamówienia słupscy urzędnicy wykonali rozeznanie rynku. W budżecie na to konkretne zadanie inwestycyjne zapisano 100 tysięcy złotych. Co ciekawe, słupski urząd na oferty do tego ogłoszenia poniżej 30 tys. euro czeka zaledwie tydzień, do najbliższego poniedziałku, co wskazuje, że jest pewny sukcesu.

Aleksander Radomski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.