Alek Radomski

Bez budżetowch pieniędzy na śmieci, ale z perspektywą na dodatkowe środki na drogę

Artur Michałuszek, skarbnik miasta Słupsk, przekonywał, że potrzebne są dodatkowe pieniądze, aby wywiązać się z umów z PGK. Śmiecimy więcej, więc wychodzi Artur Michałuszek, skarbnik miasta Słupsk, przekonywał, że potrzebne są dodatkowe pieniądze, aby wywiązać się z umów z PGK. Śmiecimy więcej, więc wychodzi drożej
Alek Radomski

Apel, kwiaty, podziękowania i nie przegłosowane miejskie uchwały. Podczas wczorajszej sesji radni pożegnali się z radą i ustępującym prezydentem Słupska. Z tym ostatnim, konsekwentnie, nie popierając kluczowych dla niego zmian w budżecie.

Apel przeciw postępującemu wykluczeniu kolejowemu regionu przyjęła w środę odchodząca rada miasta. W dokumencie powołano się na diagnozę z Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030, która określiła Pomorze Środkowe jako największy w Polsce obszar wykluczenia komunikacyjnego. Jak napisano „brak atrakcyjności połączeń kolejowych pozwalających na szybkie skomunikowanie Słupska z Gdańskiem i Warszawą jest ważnym argumentem w rozmowach z potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi prowadzeniem działalności na terenie miasta”.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alek Radomski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.