Bilety jednorazowe będą czasowe

Zarząd Infrastruktury Miejskiej przygotował ważną zmianę dla pasażerów. Jadąc komunikacją miejską, nie będą jużmusieli kasować nowych biletów, przesiadając Fot. Łukasz Capar Zarząd Infrastruktury Miejskiej przygotował ważną zmianę dla pasażerów. Jadąc komunikacją miejską, nie będą już
musieli kasować nowych biletów, przesiadając się z autobusu do autobusu. Bilety jednorazowe będą bowiem ważne
w Słupsku przez pół godziny od chwili skasowania. Znikną natomiast bilety czasowe.

Czy jeśli skasuję bilet czasowy, to będą się móg przesiadać z autobusu do autobusu i nadal korzystać z tego biletu - pyta czytelnik. ZIM zapowiada zmiany w tym zakresie.

Pan Włodzimierz mieszka na osiedlu Piastów. Gdy jedzie do centrum, czasem musi się przesiąść z jednego autobusu do drugiego. Kilka dni temu przeczytał w „Głosie Pomorza” artykuł o biletach czasowych. - Dotychczas kupowałam bilety jednorazowe i gdy jechałem dwoma autobusami, w każdym musiałem kasować bilet - mówi nasz czytelnik. - Pomyślałem, że wygodniejszy byłby bilet czasowy, który jest tańszy niż dwa jednorazowe. Pod warunkiem jednak, że mając ten półgodzinny można w czasie jego obowiązywania tyloma autobusami, ile jest to konieczne, by dojechać do celu.

Marcin Grzybiński, kierownik działu transportu w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej, zapewnia, że taka możliwość istnieje. Jednocześnie zapowiada, że niebawem bilety czasowe zostaną zlikwidowane. - Te 30-minutowe się nie przyjęły. W ubiegłym roku sprzedaliśmy ich niewiele ponad 100. Z resztą trudno je było kupić w kioskach czy sklepach - mówi Marcin Grzybiński. - Dużo bardziej popularne były 60- minutowe, bo tych w ubiegłym roku w sumie sprzedaliśmy 80 tysięcy. Te kupowali głównie pasażerowie dojeżdżający do Słupska liniami podmiejskimi. Dużym zainteresowaniem cieszą się bilety dobowe. Tych w ubiegłym roku sprzedaliśmy ponad 80 tysięcy, a w pierwszym półroczu tego roku już ponad 42 tysiące. Dlatego ZIM zdecydowało się zlikwidować bilety czasowe 30- i 60-minutowe.

Przy okazji wprowadzona zostanie jedna zasadnicza i korzystna dla pasażerów zmiana. - Jednorazowe bilety będą jednocześnie biletami czasowymi. Takie rozwiązanie ułatwi mieszkańcom przejazd, a my będziemy mogli ograniczyć liczbę nominałów biletów - zapowiada Marcin Grzybiński. - Oznacza to, że kupując bilet jednorazowy będziemy mogli nim podróżować przez pół godziny i w tym czasie przesiadać się z autobusu do autobusu bez konieczności kasowania kolejnego biletu. Na bilecie jednorazowym będzie też można jechać dłużej niż pół godziny, ale pod warunkiem, że jedziemy jedną linią. Są bowiem linie 2, 5, 8, 9 i 25, w których przejazd z pętli początkowej na końcową trwa ponad 30 minut.

Zmiany zaczną obowiązywać za kilka tygodni, możliwe że jeszcze w wakacje. Wówczas obowiązywać będą bilety tylko w pięciu nominałach: 1,25 zł - ulgowy; 2,50 zł - normalny; 3,50 zł - dobowy ulgowy (bilet dobowy normalny to dwa bilety dobowe ulgowe); 5 zł - karnet czteroprzejazdowy ulgowy; 10 zł - karnet czteroprzejazdowy normalny

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.