Zbigniew Marecki

Był magazyn zboża, będzie pierwszy loft

Projekt  pierwszego słupskiego loftu przygotował architekt Jarosław Celban. Z jego pracowni pochodzi także wizualizacja nowego budynku wielomieszkan Fot. Fot.. J. Celban Projekt pierwszego słupskiego loftu przygotował architekt Jarosław Celban. Z jego pracowni pochodzi także wizualizacja nowego budynku wielomieszkaniowego
Zbigniew Marecki

Przedsiębiorca spod Sierakowic buduje pierwszy w Słupsku loft, czyli adaptuje budynek poprzemysłowy na cele mieszkalne.

Chodzi o dawny magazyn zbożowy, który został zbudowany na Wyspie Młyńskiej na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Teraz jego właścicielem jest Andrzej Bigus z Łebuni, spod Sierakowic, który w Słupsku zajmował się już renowacją elewacji poniemieckiego domu towarowego przy ul. Anny Łajming. Od blisko roku jego firma pracuje na placu budowy na Wyspie Młyńskiej.

- To jest pięknie położona nieruchomość, która po zakończeniu prac budowlanych będzie bardzo atrakcyjna. Na naszej liście rezerwacyjnej złożonej z oczekujących na zakończenie adaptacji, którą planujemy przeprowadzić do końca października bieżącego roku, jest już kilkanaście osób. Na początku listopada chcemy oddawać do użytku pierwsze mieszkania W najbliższych dniach będziemy już przyjmować wpłaty w wysokości po 3500 złotych za metr kwadratowy - mówi Dariusz Wróblewski z firmy pana Bigusa.
W budynku w sumie mają powstać 34 mieszkania. Zajmą przestrzeń od pierwszego do piątego piętra. Parter ma mieć charakter użytkowy, choć jeszcze nie wiadomo, co się tam będzie znajdowało.

- Być może część przestrzeni na parterze zajmą komórki, bo budynek nie ma piwnic. Za to właściciel każdego mieszkania otrzyma miejsce do parkowania na parkingu wokół budynku, który odnowimy - zapowiada Wróblewski.

Mieszkania będą zróżnicowane pod względem wielkości. Najmniejsze, kawalerki, będą miały 33 metry powierzchni. Pozostałe mieszkania będą dwupokojowe o zróżnicowanej wielkości: od 45 do przeszło 70 metrów kwadratowych.

- Na zewnątrz budynku dodatkowo budujemy klatkę dla windy, której do tej pory tam nie było - dodaje Wróblewski. Budynek będzie podłączony do ogrzewania miejskiego. Nabywcy będą nabywali mieszkania w standardzie deweloperskim. Jak twierdzi Wróblewski, sprzedażą mieszkań w lofcie na Wyspie Młyńskiej zajmuje się słupski oddział firmy PCM, który działa przy ul. Wojska Polskiego w Słupsku.

Andrzej Bigus nie wyklucza, że na cele mieszkaniowe będzie chciał wykorzystać także kolejny budynek poprzemysłowy, który znajduje się po sąsiedzku, obok tego, który właśnie jest adaptowany. Na razie jednak nie jest on jeszcze jego własnością. Wiele będzie zależało od zainteresowania chętnych.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.