Był pożar, a teraz będzie duży remont

Czytaj dalej
zbigniew marecki

Był pożar, a teraz będzie duży remont

zbigniew marecki

Właściciele kamienicy czekają na decyzje likwidatora szkód. Chodzi o kamienicę przy ul. Fałata, gdzie przed tygodniem, w nocy z soboty na niedzielę wybuchł duży pożar. Policja i prokuratura prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Już ustalono personalia mężczyzny, który wybiegł z kamienicy po wybuchu pożaru i w szpitalu w Gryficach zmarł od odniesionych poparzeń.

Nie wyklucza się zatrzymań innych osób. Tymczasem wejście na klatkę schodową do kamienicy, którą dotychczas zamieszkiwało sześć rodzin, jest zamknięte. Lokatorzy mieszkają u rodzin i znajomych. W środę szkody oceniał likwidator ze strony ubezpieczyciela.

- Czekamy na jego decyzje w sprawie kosztów remontu, które pokryje ubezpieczyciel. Mamy je usłyszeć w poniedziałek. Potem chcemy jak najszybciej wyłonić wykonawcę robót remontowych - mówi Roman Bielawa, przedstawiciel wspólnoty mieszkaniowej, która działa w kamienicy. Tworzą ją prywatni właściciele mieszkań. Mieszkań komunalnych w tej kamienicy już nie ma.

Już wiadomo, że trzeba wyremontować dach, który został uszkodzony w czasie pożaru. Wymiany wymagają także poniemieckie stropy wykonane z polepy. Poza tym wspólnota chce przy okazji wykonać termomodernizację kamienicy.

Poza pieniędzmi z ubezpieczenia na pokrycie kosztów remontu wspólnota wykorzysta fundusz remontowy oraz pieniądze, które rodziny dostaną w ramach pomocy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku. MOPR jest także otwarty na inne formy pomocy.

zbigniew marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.