Bytowski szpital podsumował 2016 rok

Czytaj dalej
Fot. Szpital
Andrzej Gurba

Bytowski szpital podsumował 2016 rok

Andrzej Gurba

Więcej porodów, zakupy, inwestycje. Szpital Powiatu Bytowskiego podsumował 2016 rok.

- Z roku na rok w naszym szpitalu rodzi się coraz więcej dzieci. W roku 2016 przekroczyliśmy pół tysiąca, przyjmując na świat 517 maluszków. W 2013 roku było to 428 urodzeń, w 2014 - 472, a w 2015 - 495 przyjętych porodów. Przyszłe mamy nie muszą się już obawiać bólów porodu, bo oferujemy możliwość przeprowadzenia znieczulenia zewnątrzoponowego. Znieczulenie to jest wykonywane bezpłatnie - informuje Ewa Czechowska, rzecznik prasowy Szpitala Powiatu Bytowskiego. - Ufa nam coraz większa liczba pacjentów, co widać w zwiększającej się liczbie porad udzielanych w naszych poradniach. W roku 2014 udzielono 25 234 porady, w kolejnym, 2015 roku, było ich o 1759 więcej, a w roku 2016 udzielono ich już ponad 29,3 tysiąca.

Szpital Powiatu Bytowskiego podsumował 2016 r. Był to czas inwestycji

- Rosnące zaufanie pacjentów to powód do dumy, ale też wielka odpowiedzialność - mówi Beata Ładyszkowska, prezes szpitala. - Widać, że warto było zdobyć akredytację Centrum Monitorowania Jakości, warto było inwestować w poprawę warunków dla pacjentów i zespołu naszego szpitala, warto było też budować coraz bardziej stabilny i zgrany zespół.

- W naszym szpitalu bardzo ważną inwestycją był remont bloku operacyjnego. Jest teraz nowocześnie wyposażony, nie odbiega od najnowocześniejszych standardów. Nowy blok ma dwie sale operacyjne oraz salę wybudzeń. Pomieszczenia bloku operacyjnego wyposażone są w nowoczesne, specjalistyczne stoły operacyjne, zgodne z najnowszymi standardami w medycynie. Na wyposażeniu jest także nowy aparat do znieczulania - zastąpił wysłużone urządzenia jeszcze z poprzedniego wieku. Stanowiska do operacji oświetlają nowoczesne lampy operacyjne, mające kilka odcieni światła, co pozwala na lepszą obserwację pola operacyjnego. Na podłodze położono wykładzinę homogeniczną, co pozwala na utrzymanie jej w sterylnej czystości 
- mówi Ewa Czechowska.

- Odnowiono także oddział położniczo-ginekologiczny. Przeprowadzony remont to wymiana instalacji hydraulicznej i elektrycznej. W salach dla pacjentek są nowe kolory ścian, zamontowano także nowe umywalki, a dla niemowląt zakupiono wanienki i przewijaki.
Wśród licznych zakupów bardzo ważny jest nowoczesny stół operacyjny, który uzupełni wyposażenie oddziału położniczo-ginekologicznego.

Jednym z wielu darów Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla najmłodszych pacjentów, jakie otrzymał szpital we wrześniu ubiegłego roku, jest urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania oddychania.

Więcej w piątkowym „Głosie Bytowa/Miastka”.

Andrzej Gurba

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.