Chcą nowej ścieżki na al. 3 Maja

Czytaj dalej
Aleksander Radomski

Chcą nowej ścieżki na al. 3 Maja

Aleksander Radomski

Podczas środowej sesji rady miasta słupscy rajcy zgodzili się na przystąpienie do unijnego projektu modernizacji międzynarodowej trasy rowerowej R-10. W Słupsku ma powstać 900-metrowa ścieżka.

Słupsk wraz z gminą Ustka, miastem Ustka, gminą Główczyce, Słupsk, Smołdzino i powiatem słupskim planuje ubiegać się o dofinansowanie projektu partnerskiego „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 - Partnerstwo Gminy Ustka”.

- To przedsięwzięcie strategiczne obejmujące ponad 450 kilometrów tras o charakterze turystycznym w województwie - uzasadniała podczas sesji Justyna Pluta, dyrektor wydziału zarządzania funduszami ratusza. - W ramach projektu zostanie złożonych kilka wniosków przez kilkadziesiąt gmin z województwa, w tym nasz wniosek partnerski razem z gminą Ustka.

Samorządy chcą dzięki wsparciu z Unii wybudować ponad 80 km trasy R10 wraz z odnogami i infrastrukturą towarzyszącą. Projekt zakłada powstanie nowych ścieżek, wykorzystanie dróg publicznych o niskim natężeniu ruchu, i utwardzonych dróg leśnych oraz budowę infrastruktury dla rowerzystów.

Na terenie miasta przewidziano powstanie drogi rowerowej o nawierzchni bitumicznej na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Sobieskiego o długości ok. 900 metrów wraz z budową parkingu rowerowego. Na przyszły rok zaplanowano prace przygotowawcze, w tym wykonanie dokumentacji projektowej. Jej koszt to 46 tys. zł. Urzędnicy liczą, że uda się im pozyskać 85-procentowe dofinansowanie, bowiem przedsięwzięcie wpisuje się w Strategię Rozwoju Turystyki dla województwa pomorskiego.

Aleksander Radomski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.