Monika Zacharzewska

Chirurgia naczyniowa w słupskim szpitalu się oddziela

Przenosiny na piątym piętrze słupskiego szpitala Fot. Krzysztof Piotrkowski Przenosiny na piątym piętrze słupskiego szpitala
Monika Zacharzewska

Na piątym piętrze najwyższego budynku słupskiego szpitala, trwają przenosiny wydzielonego oddziału chirurgii naczyniowej.

Kilka miesięcy temu zarząd słupskiego szpitala zdecydował o wydzieleniu z oddziału chirurgii ogólnej, onkologicznej i naczyniowej - tej ostatniej, zajmującej się m.in. udrażnianiem tętnic, operacjami w układzie żylnym i naczyniowym. Oddział ma teraz odrębnego ordynatora i powiększa zakres działania.

Teraz oddział chirurgii naczyniowej fizycznie zostaje odłączony od chirurgii ogólnej i onkologicznej.

- Oba te oddziały zostają na tym samym piętrze, ale chirurgia naczyniowa będzie po prawej stronie od wyjścia z wind, a ogólna i onkologiczna po lewej - tłumaczy Marcin Kuchmacz, dyrektor do spraw technicznych szpitala.

- Już zakończyła się przeprowadzka sal łóżkowych, teraz trwają drobne remonty w części administracyjnej - gabinetach lekarskich i pielęgniarskich.

Oba oddziały zachowują dotychczasową liczbę łóżek - chirurgia naczyniowa 15, a ogólna i onkologiczna łącznie 62 łóżka.

Przypomnijmy, że to niejedyne zmiany lokalizacyjne w słupskim szpitalu. Ze względu na plan przeniesienia do Słupska ginekologii i położnictwa oraz neonatologii, w innych miejscach na terenie szpitala przy ul. Hubalczyków funkcjonują już poradnie stomatologiczna (teraz ma wejście z boku budynku B) i chirurgii dziecięcej (pierwsze piętro budynku A).

Tam gdzie były one wcześniej trwa remont i dlatego korytarzem na parterze nie dostaniemy się od wejścia głównego na SOR, nefrologię i do stacji dializ. Aby tam dojść, trzeba kierować się do wejścia z tyłu szpitala.

- Opracowujemy też projekt zmian na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, po to, by poprawić komfort oczekujących tam na leczenie pacjentów - dodaje dyrektor Kuchmacz. - Te prace jednak zaczną się zapewne dopiero jesienią.

Reorganizacja SOR-u podyktowana jest też faktem, że jesienią to przy szpitalach mają zacząć działać przychodnie nocnej i świątecznej opieki chorych.

Monika Zacharzewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.