Ciemno na cmentarzu i na drodze do niego

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrkowski

Ciemno na cmentarzu i na drodze do niego

Czytelnicy chcą, by na ul. Zachodniej i na nowym cmentarzu w końcu pojawiło się oświetlenie. W okolicy będzie jaśniej.

Pani Helena regularnie odwiedza nowy cmentarz, gdzie pochowani są jej bliscy.

- Za każdym razem, kiedy tam jestem, odnoszę wrażenie, że dla władz miasta nowy cmentarz jest mniej ważny niż stary - twierdzi nasza czytelniczka. - Na starym, który też odwiedzam, niemal bez przerwy widać zmiany i inwestycje. Natomiast na nowym takich prac się nie prowadzi. Choć funkcjonuje on już ponad 20 lat, wciąż jeszcze nie ma na nim oświetlenia. Podobnie jak na prowadzącej do niego ulicy Zachodniej. Teraz tego problemu może aż tak bardzo nie widać, ale jesienią i zimą w tej okolicy jest bardzo ciemno. A przecież na tym cmentarzu leżą już dziesiątki tysięcy osób.

Jak dodaje, również nawierzchnia ul. Zachodniej powinna zostać naprawiona.

- Jest tam kilka wyrw, w które łatwo jest wjechać, szczególnie że przy drodze nie ma latarni - mówi pani Helena.

- Miasto powinno zadbać wreszcie również o nowy cmentarz, bo przecież w kolejnych latach to głównie tutaj będą odbywały się pochówki.

W Zarządzie Infrastruktury Miejskiej dowiedzieliśmy się, że na nowym cmentarzu niebawem będzie jasno.

- W ramach inwestycji zostanie wykonany pierwszy etap oświetlenia alejek cmentarza komunalnego przy ul. Zachodniej - zapowiada Jarosław Borecki, dyrektor ZIM.- Prace przewidziane na bieżący rok obejmują wykonanie przyłączy, instalacji sterującej sieci elektrycznej oraz montaż 81 latarni oświetleniowych z oprawami wykonanymi w technologii LED. Instalacje zasilające wykonane zostaną w zakresie umożliwiającym szybką rozbudowę systemu oświetlenia o kolejne latarnie.

Prace na nowym cmentarzu mają się rozpocząć w przyszłym miesiącu. Nie ma jednak planów montażu instalacji oświetleniowej przy prowadzącej do nekropolii ul. Zachodniej. - Wzdłuż alei 3 Maja jest ułożony kabel, można go więc pociągnąć na ulicę Zachodnią, w kierunku cmentarza, a nawet dalej, do skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką. Takich planów jednak nie mamy. Ale jeśli radni stwierdzą, że potrzebna jest taka inwestycja i przekażą nam na to pieniądze, oświetlenie zostanie wykonane.

Jak dodaje, zostanie też sprawdzony stan nawierzchni ul. Zachodniej. Jeśli trzeba tam będzie załatać wyrwy, takie prace zostaną wykonane w ramach bieżącego utrzymania dróg.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.