(acha), (md)

Co słychać w powiecie zielonogórskim

(acha), (md)

Krótkie informacje z Nowego Kramska, Babimostu, Czerwieńska, Nowogrodu Bobrzańskiego, Zielonej Góry Drzonkowa i Siedlca.

Nowogród Bobrzański - Wyskocz na jeden dzień do Karpacza
Miejsko-gminny ośrodek kultury sportu i rekreacji organizuje jednodniową wycieczkę do Karpacza. Wyjazd będzie w sobotę, 6 lutego, o godzinie 6.30 sprzed budynku domu kultury (ul. Pocztowa 7). Wyjazd z Karpacza około godziny 17.00. Koszt to 50 zł. Zapisywać się można w domu kultury i pod nr tel.: 68 327 65 57.

Czerwieńsk - Burmistrz z nagrodą srebrnego krzyża
Na noworocznym spotkaniu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie wojewoda Władysław Dajczak nagrodził lubuskich samorządowców. Burmistrz Piotr Iwanus został odznaczony srebrnym krzyżem zasługi. (MD)

Babimost - Biegacze zapraszają na spotkanie
28 stycznia członkowie Babi¬mojskiego Klubu Biegowego Bakcyl zapraszają na zebranie w sprawie organizacji II Integracyjnego Biegu Regionu Kozła. Zaproszeni są i klubowicze, i wszyscy, którzy będą mieli ochotę pomóc w organizacji biegu. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Rekreacji Olimpia o godzinie 16.00.

Zielona Góra Drzonków
Na ferie sala jest czynna w czwartki. Dla sąsiadów z Zatonia, Mierzęcina i Barcikowic hala przy gimnazjum czynna w godz. 17.00-18.30.

Nowe Kramsko/Babimost - Kto w tym roku wygra Złotą Kwyrlę?
Kwyrla to w gwarze nowokramskiej nazwa drewnianego narzędzia kuchennego, które służy do mieszania, m.in. sosów. Jest również symboliczną nazwą konkursu poetyckiego, który odbywa się w Regionie Kozła już po raz dziewiąty. Do udziału w konkursie mogą się zgłosić dzieci z klas IV-VI ze szkół z całego Regionu Kozła. - Naszym celem jest rozbudzenie wrażliwości poetyckiej wśród młodzieży, zachęcenie do wyrażania uczuć i przeżyć przez słowo pisane, dbałość o wartości kulturowe, stwarzanie możliwości publicznych prezentacji własnej twórczości. Zachęcamy więc do podzielenia się pomysłami na wiersz o dowolnej tematyce - mówi Wioletta Malino¬wska, jedna z organizatorek konkursu. Wiersze można zgłaszać do 31 marca, wysyłając je na adres: Zespół Edukacyjny w Nowym Kramsku, ul. Szkolna 15, 66-111 Nowe Kramsko z dopiskiem „Złota Kwyrla” lub drogą mailową: wima1@onet.eu. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas XVI Festiwalu Kultury Regionalnej Nowe Kramsko 2016.

Siedlec - Na ferie dzieci ruszyły... w kosmos
W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu mali uczestnicy zajęć „Planetarny kosmos” mieli okazję tworzyć swoje własne wyobrażenia kosmosu. Efekty ich pracy można oglądać do końca ferii w holu Ośrodka Kultury. Jesteście ciekawi, jaki jest kosmos widziany oczami dziecka?

(acha), (md)

(acha), (md)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.