Zbigniew Marecki

Czas konsultacji rewitalizacyjnych

O planach ratusza dotyczących rewitalizacji  bulwarów poinformowała w poniedziałek dyrektor Justyna Pluta. Fot. Łukasz Capar O planach ratusza dotyczących rewitalizacji bulwarów poinformowała w poniedziałek dyrektor Justyna Pluta.
Zbigniew Marecki

Od czwartku w Słupsku zaczyna się cykl konsultacji społecznych dotyczących rewitalizacji miejskich bulwarów i innych miejsc.

Pierwsze konsultacje (potrwają od 23 listopada do 16 grudnia) będą dotyczyć rewitalizacji bulwarów Słupi w śródmieściu i otaczających je ulic - Kowalskiej, Szarych Szeregów, Dominikańskiej, Armii Krajowej i Mostnika. W związku z tym 28 listopada o godz. 17 w budynku I LO projektant rewitalizacji bulwarów zaprezentuje swoją koncepcję w ramach otwartego spotkania.

- Te koncepcje już zostały wywieszone na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Miejskiej. Można je z tego portalu pobrać. Tam też znajduje się formularz, poprzez który można zgłaszać swoje uwagi. Można je także w formie papierowej dostarczać bezpośrednio do ZIM-u - informuje Justyna Pluta, dyrektor Wydziału Zarządzania Funduszami w Urzędzie Miejskim w Słupsku.

Natomiast na początku grudnia rozpoczną się konsultacje dotyczące przebudowy byłej wozowni, która teraz wchodzi w skład nieruchomości teatru przy ul. Jana Pawła II, oraz zagospodarowania dziedzińca słupskiej filharmonii.

Niedługo ogłoszone zostaną także konsultacje dotyczące przebudowy ulic Długiej, Płowieckiej, Polnej, Ogrodowej, Sygietyńskiego i Świętopełka. 14 listopada Zarząd Infrastruktury Miejskiej podpisał umowę dotyczącą opracowania projektu przebudowy. W ciągu 30 dni ma być opracowana wstępna koncepcja tego projektu.

Najpóźniej w połowie stycznia odbędą się konsultacje w sprawie zagospodarowania podwórka przy Domu Pomocy Społecznej na ulicy Jaracza oraz dużego podwórka przy ul. Armii Krajowej, Partyzantów, Szkolnej. Obecnie trwa wybór wykonawców dokumentacji, który prowadzi Wydział Inwestycji w słupskim ratuszu.

Jeszcze w tym tygodniu magistrat ogłosi otwarty nabór wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych, które są zainteresowane partycypacją w projekcie rewitaliza-cyjnym, w zakresie rzeczowym i finansowym.

- Nabór będzie ogłoszony na stronie internetowej miasta. Zgłaszać można propozycje remontów części wspólnych. Wydatek na jeden budynek nie może przekraczać 120 tysięcy złotych. Ten limit narzucił Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Jeśli projekt będzie dotyczył także podwórka, to wtedy może on być podniesiony do 180 tysięcy złotych - informuje dyr. Pluta.

Ponadto warto pamiętać, że na stronie internetowej miasta pojawi się zakładka „rewitalizacja”, z której można będzie pobrać wszystkie dokumenty dotyczące rewitalizacji.

Tymczasem już teraz wszyscy mieszkańcy mogą składać swoje propozycje, które mogłyby być ujęte w gminnym programie rewitalizacji. Wypełnioną kartę, którą znajdziemy na stronie internetowej miasta, możemy złożyć w Wydziale Zarządzania Funduszami w miejskim ratuszu. Wszystkie zgłoszenia będą przyjmowane do 9 grudnia br.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.