Część przystanków jest już pewna, inne wciąż pod obserwacją

Czytaj dalej
Fot. Fot. krzysztof piotrkowski

Część przystanków jest już pewna, inne wciąż pod obserwacją

Zarząd Infrastruktury Miejskiej wystąpi do miejskiego inżyniera ruchu o utrzymanie na stałe nowych przystanków przy al. 3 Maja.

Dwa przystanki przy al. 3 Maja (w okolicach ronda na skrzyżowaniu z ulicami Leszczyńskiego i Wazów) oraz na ul. Zamkowej (w pobliżu przejścia dla pieszych między zamkiem a parkiem) uruchomiono na początku sierpnia. Początkowo na trzymiesięczny okres próbny. Zarząd Infrastruktury Miejskiej zrobił to na prośbę mieszkańców tych części miasta, którzy skarżyli się, że nie mają dogodnego dojazdu do Szkoły Podstawowej nr 4, bądź że muszą pokonywać duże odległości do najbliższego przystanku.

Po dwóch miesiącach funkcjonowania przystanków widać już, że te na al. 3 Maja się przyjęły.

- Wystąpimy do miejskiego inżyniera ruchu o pozostawienie tych przystanków na stałe - zapowiada Marcin Grzybiński, kierownik działu transportu w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej.

Wciąż niepewny jest natomiast dalszy los dwóch przystanków, które od sierpnia znajdują się przy ul. Zamkowej.

- Przed ich postawieniem odległość między przystankami na ulicach Wiejskiej i Jagiellońskiej czy Jana Pawła II i Wiejskiej wynosiła nawet 900 metrów - mówi Marcin Grzybiński. - Dlatego postanowiliśmy skrócić pasażerom drogę do przystanków i wyznaczyliśmy te na ulicy Zamkowej. Rano i popołudniami korzysta z nich wiele osób, jednak poza godzinami szczytu frekwencja jest tam słaba.

Dlatego ZIM poprosi miejskiego inżyniera ruchu o przedłużenie tymczasowej lokalizacji tych przystanków do końca stycznia przyszłego roku. Wówczas zapadną ostateczne decyzje co do dalszego losu tych przystanków, które są również przewidziane w programie rewitalizacji bulwarów Słupi.

Mieszkańcy, wysyłając e-maile na adres: [email protected], również mogą wypowiadać się na temat nowych przystanków przy ul. Zamkowej.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.