Andrzej Plęs

Czym zajmują się nasi posłowie? Wszystkim - od wirusa Ziko po skoki narciarskie

Podkarpaccy wyborcy mogą być zaskoczeni, jak bliskimi im sprawami zajmują się ich parlamentarzyści. Podkarpaccy wyborcy mogą być zaskoczeni, jak bliskimi im sprawami zajmują się ich parlamentarzyści.
Andrzej Plęs

Nie tylko niuanse polityki fiskalnej czy pozycja Polski w Unii. Przedmiotem troski posłów i senatorów - również tych z Podkarpacia - bywają też sprawy bliższe przeciętnemu wyborcy. A czasem sprawy bardzo, bardzo dalekie.

Nad jedną z tych dalszych (geograficznie) pochylił się poseł Zbigniew Chmielowiec, który dostrzegł niebezpieczeństwo ze strony wirusa Zika, przenoszonego przez komary. W Brazylii. „Ponadto eksperci twierdzą, że wirus Zika staje się coraz agresywniejszy i może być przenoszony drogą płciową” - uświadamiał ministra zdrowia w poselskiej interpelacji. Wprawdzie brazylijskiego komara nikt w Polsce nie widział, wirusa Zika też nie, ale poseł woli dmuchać na zimne, toteż zapytał ministra, czy ministerstwo gotowe jest na odparcie komarowego ataku.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"„Jak wynika z informacji, jakie docierają do mojej osoby, uciążliwością dla mieszkańców miast są występujące w nich licznie populacje gołębi” - alarmował natomiast ministra  środowiska poseł Mieczysław Miazga. Zwrócił też uwagę, że stworzenia te w miasta „niszczą” budynki i samochody. Nie sprecyzował określenia - „niszczą”, ale zapewne nie są to zniszczenia, których nie naprawiłby karcher i myjnia samochodowa."

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Plęs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.