Dać małpie kartę kredytową. Komentarz Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Wiktor / Polskapresse
Sławomir Sowa

Dać małpie kartę kredytową. Komentarz Dziennika Łódzkiego

Sławomir Sowa

Dać małpie kartę kredytową. Komentarz Dziennika Łódzkiego

Jeśli przytrzaśniesz sobie palce drzwiami, to jeszcze nie znaczy, że problem zniknie po likwidacji drzwi. Premier Morawiecki zapowiada dziś walkę z finansowym rozpasaniem rządu: obok likwidacji jednej czwartej stanowisk rangi wiceministra (obecnie jest ich ponad 120!), nagród i premii dla ministrów, ma ona objąć także likwidacją służbowych kart płatniczych, a częściowo także kredytowych.

Ludzie to kupią, ale ludzie kupują wiele rzeczy, jeśli tylko mają poczucie, że dokonała się jakaś sprawiedliwość. Szastanie pieniędzmi z kart służbowych jest patologią. Ale jak nazwać likwidację cywilizowanych form płatności?

Nie łudźmy się. Jak ktoś przy władzy chce sobie użyć, znajdzie dojście do pieniędzy. To nie likwidacja kart jest najważniejsza, ale kontrola wydatków. Wszystkich.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.