Zbigniew Marecki zbigniew.marecki@gp24.pl

Danuta Narożna - profesor oświaty z IV LO w Słupsku

Rodzinne zdjęcie uczestników warszawskiej uroczystości. Danuta Narożna obok minister Zalewskiej, pierwsza z prawej Fot. Fot. Archiwum Danuty Narożnej Rodzinne zdjęcie uczestników warszawskiej uroczystości. Danuta Narożna obok minister Zalewskiej, pierwsza z prawej
Zbigniew Marecki zbigniew.marecki@gp24.pl

Danuta Narożna, nauczycielka wychowania fizycznego z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupsku, jako jedyna w województwie pomorskim uzyskała w tym roku tytuł honorowy - profesora oświaty.

Do oficjalnego przyznania tytułu doszło w miniony czwartek w Warszawie podczas Ogólnopolskich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Premiera, a nagrody wręczała Anna Zalewska, minister edukacji narodowej.

W 2018 roku do grona profesorów oświaty dołączyło kolejnych dwadzieścia pięć osób. Ten najwyższy tytuł w polskiej oświacie jest przyznawany nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy.

Od początku tytuł honorowy profesora oświaty nadaje minister edukacji narodowej na oficjalny wniosek członków Kapituły do spraw Profesorów Oświaty. Wnioski do kapituły składane są przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny (art. 9i ust. 1 i 2 Karty Nauczyciela).

Zgodnie z prawem kandydatem do tytułu może być nauczyciel dyplomowany posiadający co najmniej 20-letni okres pracy w zawodzie nauczyciela, w tym co najmniej 10-letni okres pracy jako nauczyciel dyplomowany oraz znaczący i uznany dorobek zawodowy. W naszym kraju droga awansu zawodowego nauczycieli przedstawia się następująco: nauczyciel stażysta, nauczyciel kontraktowy, nauczyciel mianowany, nauczyciel dyplomowany i profesor oświaty.

Zbigniew Marecki zbigniew.marecki@gp24.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.