MM

Dla starszych i młodszych

Dla starszych i młodszych
MM

Wystawa i bałucki bigiel

Do 1 września w Muzeum Pałac Herbsta przy ul. Przędzalnianej 72 można oglądać wystawę „Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje”. Konrad Krzyżanowski był jednym z barwniejszych twórców warszawskiego środowiska artystycznego początku XX wieku.

Przez dwie dekady swojej działalności nigdy nie zabiegał o rozgłos, a jego sztuka znajdowała uznanie głównie w dość hermetycznym kręgu warszawskiej bohemy. Pojmował sztukę jako medium służące wyrażaniu osobistych wrażeń, nie zaś jako środek prowadzący do zdobycia uznania. Dzieła prezentowane na wystawie w MPH pochodzą ze zbiorów piętnastu polskich muzeów, m.in. Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu.

MPH jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. 11 - 17, więcej informacji pod numerem (42) 674-96-98.

Dziś i jutro można wziąć udział w Bałuckim Biglu, czyli szeregu imprez promujących najstarszą dzielnicę Łodzi. Dziś w Bałuckim Ośrodku Kultury przy ul. Limanowskiego 166 odbędą się warsztaty plastyczne „Zaczarowany ołówek” (godz. 15), spacer pn. „Detale Bałut i Starego Miasta” (godz. 17.30), warsztaty fotograficzne (godz. 17.30) oraz potańcówka (godz. 20). Jutro impreza przeniesie się na Stary Rynek, w planach są m.in. biblioteka plenerowa (od godz. 14) i spacer śladem rzek, legend i bajek bałuckich (godz. 15).

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.