Dłużej i z połową animatorów

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Alek Radomski

Dłużej i z połową animatorów

Alek Radomski

Od 1 kwietnia oba słupskie orliki są czynne dłużej. Grać będzie można do godz. 22. SOSiR zmniejszył z czterech do dwóch liczbę animatorów. Pracować będą za to więcej.

Nie czterech, jak to miało miejsce do tej pory, tylko dwóch animatorów będzie zajmować się młodzieżą na miejskich orlikach. Jest to zmiana, którą Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji wprowadził, kiedy okazało się, że nie ma co liczyć na pieniądze z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- Ale liczbę godzin pracy dla pozostałych dwóch animatorów zwiększyliśmy z 34 do 80. Będą oni obsługiwać oba 
obiekty przy ul. Wiatracznej i Krzywoustego - zapewnia Agnieszka Klimczak, dyrektor SOSiR-u. - Koszty ich zatrudnienia w całości ponosimy z naszego budżetu.

Przypomnijmy, że państwo, budując boiska, zawierało z samorządami umowy inwestycyjne, w których gminy przejmujące obiekty zobowiązywały się do wkładu własnego. Był w nich też zapis, mówiący, że przez 10 lat od przejęcia boiska będą zatrudniać trenera środowiskowego, czyli animatora. Kiedy okazało się, że na taki wydatek nie stać biedniejsze samorządy, resort wdrożył program dotacji. Jednak tegoroczna pula środków została zmniejszona z 23 mln zł do ośmiu. Cięcia odbiły się rykoszetem na orlikach w całym kraju, a z 2,1 tys. obiektów dofinansowanie otrzymało 1,4 tysiąca. Dlatego w Słupsku pożegnano się z dwoma trenerami.
To niejedyna zmiana. Przypomnijmy, że od 1 kwietnia na obu boiskach grać można dłużej. Orlik przy ul. Krzywo-ustego czynny jest w godz. 7-22, a ten na ul. Wiatracznej w godz. 8-22. Na obu grać będzie można do godz. 21.30 przez siedem dni w tygodniu. Orliki będą otwarte do wieczora przez całą wiosnę i lato, aż do późnej jesieni.

W tygodniu z boisk korzystają głównie grupy zorganizowane. Zajęcia z wf-u prowadzą tam szkoły. Przedstawiciele SOSiR-u podkreślają, że jeśli w dni powszednie żadna grupa zorganizowana nie przebywa na boisku, może z niego korzystać także młodzież z okolicy. Natomiast w weekendy nie wpuszczamy na orliki grup zorganizowanych.

Alek Radomski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.