Zbigniew Marecki

Do jakiego pojemnika wrzucać w Słupsku worki po glukozie

Romuald Rasiak był zaskoczony, gdy okazało się, że pracownicy PGK nie chcą odbierać jego domowych śmieci. Fot. Fot. Łukasz Capar Romuald Rasiak był zaskoczony, gdy okazało się, że pracownicy PGK nie chcą odbierać jego domowych śmieci.
Zbigniew Marecki

Romuald Rasiak ze Słupska, który od początku segreguje śmieci, ma kłopot z workami po glukozie. Zawsze wrzucał je do żółtego worka na plastiki. Niedawno jednak PGK odmówiło ich odbierania. Wyjaśniliśmy, jakie jest stanowisko miasta w tej sprawie.

- Co miesiąc wykorzystuję kilkadziesiąt worków z glukozą - mówi Romuald Rasiak. - Nie są zbyt duże, ale w sumie zajmują sporo miejsca. Dlatego gdy je opróżnię, systematycznie wkładam je do żółtego worka na plastiki. Pracownicy PGK przez kilka lat zabierali je bez żadnego problemu. Jednak niedawno poinformowali, że dłużej już tego robić nie będą.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.