Dotacja dotrze do pomysłowego seniora lub pary

Czytaj dalej
Fot. ŻDK
Bartosz Sulczewski

Dotacja dotrze do pomysłowego seniora lub pary

Bartosz Sulczewski

Liczy się pomysł, chęć do działania i umiejętność współpracy z ludźmi. Ważny jest też wiek. Na zwycięzców czeka dotacja: od 6 do 12 tysięcy zł.

Szanse na jej zdobycie mają osoby powyżej 60 roku życia lub pary międzypokoleniowe, gdzie jedna z osób ma do od 18 do 35 lat.
Konkurs polega na zgłoszeniu projektu społecznego, który angażuje osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, włącza je w dialog i współpracę z samorządem lokalnym, promuje współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych.

Cykl warsztatów

Konkurs realizowany jest w formule inkubatora. Organizatorzy zaplanowali cykl warsztatów i wizyt studyjnych. W projekt zaangażowali się trenerzy z Sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów.

Dzięki pomocy fachowców uczestnicy konkursu będą mieli okazję dopracować pomysły zgłoszone do konkursu. Na najlepszych czekają dotacje w wysokości od 6 do 12 tys. zł. Pula pieniędzy konkursowych pozwala na rozdanie od 33 do 35 dofinansowań na realizację zaplanowanych przedsięwzięć.

ŻDK aplikuje

„Seniorzy w akcji” to konkurs dotacyjny organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. ŻDK będzie pełnić rolę podmiotu aplikującego o dotację.
Szczegółowych informacji udziela Katarzyna Walczak pod nr telefonu: 68 374 2431 oraz poprzez e-mail: [email protected].

Autor: Bartosz Sulczewski

Bartosz Sulczewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.