Drogie parkowanie na trawie

Za parkowanie na trawniku przy szpitalu można dostać nawet 600 zł mandatu i punkt karny Fot. Krzysztof Piotrkowski Za parkowanie na trawniku przy szpitalu można dostać nawet 600 zł mandatu i punkt karny

O sprawie piszemy regularnie od kilku lat. Jedni skarżą się na brak miejsc na parkingu przed wejściem głównym, inni narzekają na kierowców, którzy zostawiają auta na trawniku.

Zdaniem kierowców, duża w tym wina pracowników szpitala, którzy na kilka godzin zostawiają samochody na głównym parkingu. A z myślą o nich powstał drugi parking, na tyłach budynku głównego.

- Dlaczego ludzie chorzy, z małymi dziećmi, niepełnosprawni muszą parkować za szpitalem, skoro parking jest przed wejściem głównym? - mówił pan Stanisław ze Słupska, który w szpitalu odwiedza żonę. - Na dużym parkingu niech swoje auta stawiają lekarze i pielęgniarki. On powstał właśnie dla nich. A tymczasem pracownicy szpitala zajmują większość parkingu przy wejściu, a chorzy ludzie płacą mandaty.

Władze szpitala udostępniły więc duży parking wszystkim chętnym. Niewielu jednak z niego korzysta, większość szuka miejsca jak najbliżej wejścia głównego, nie zawsze na parkingu, bardzo często na trawniku. A to się nie opłaca, bo straż miejska jest tam regularnie, nawet po kilka razy dziennie.

I za każdym razem wypisuje po kilka mandatów kierowcom popełniającym wykroczenia. - W takich przypadkach nie ma taryfy ulgowej - mówi Paweł Dyjas, komendant Straży Miejskiej w Słupsku. - Za parkowanie na trawniku przy szpitalu kierowcy są karani z dwóch powodów. Po pierwsze, za niszczenie zieleni, za co mandat wynosi do 500 złotych. Po drugie, za parkowanie z strefie zamieszkania poza wyznaczonym miejscem, za co mandat wynosi 100 złotych i dodatkowo jest jeden punkt karny.

- Na parkingu przed wejściem głównym ustawiliśmy tablice informujące o dużym parkingu za szlabanem. Ogólnodostępnym - mówi Alicja Rojek, rzeczniczka słupskiego szpitala. - Nasi ochroniarze, gdy widzą, że ktoś parkuje auto na trawniku, również informują kierowców o dodatkowych miejscach, gdzie można zostawić samochód. Część naszych lekarzy parkuje na terenie patio,
gdzie ma wyznaczone miejsca, a tym samym zwalnia parkingi ogólnodostępne. Informacje o tym, gdzie można zostawić samochody i co grozi a parkowanie w miejscach niedozwolonych, zamieszczamy również na naszej stronie internetowej.

Przy budynku głównym szpitala jest w sumie 260 miejsc parkingowych, od strony SOR na kierowców czeka ich 80. Na parkingu z tyłu budynku głównego jest ich aż 350.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.