Drutex wycofał się seniorów ze sponsorowania Bytovii Bytów

Czytaj dalej
Krzysztof Niekrasz [email protected]

Drutex wycofał się seniorów ze sponsorowania Bytovii Bytów

Krzysztof Niekrasz [email protected]

Firma Drutex Bytów kończy wspieranie seniorskiej drużyny piłkarskiej , która występuje w Nice I lidze. Dla Bytovii to poważna decyzja i duży problem, bowiem klub utrzymywał się dzięki wielkiemu wsparciu finansowemu Druteksu. Teraz musi poszukać rozwiązania w nowej dla siebie rzeczywistości. W środę zbierze się zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Drutex-Bytovii, aby zadecydować o przyszłości klubu. Ewentualne rozmowy o dalszej współpracy z firmą Drutex miałyby odbyć się w lipcu.

Wczoraj (21 maja) firma Drutex Bytów wypowiedziała umowę sponsoringową MKS Drutex-Bytovii, zapowiadając jednocześnie dalsze wspieranie drużyn juniorskich klubu działających w ramach szkółki piłkarskiej.

Oświadczenie firmy Drutex

- Od ponad 15 lat firma jest głównym i tytularnym sponsorem zespołu Drutex-Bytovia Bytów, który w tym czasie pokonał drogę z V aż do I ligi piłki nożnej. Wśród jego wielu sukcesów są m. in. doskonałe występy w kilku edycjach Pucharu Polski. Drutex wspólnie z drużyną zawsze grali o najwyższe cele, które systematycznie udawało się realizować. W sferze marzeń pozostała ekstraklasa, ale w związku z obecną infrastrukturą i zapleczem sportowym oraz wynikami pierwszego zespołu, wydaje się niestety nieosiągalna. Działanie Druteksu pozwoliło na stworzenie w Bytowie profesjonalnego zespołu na wysokim poziomie i znanego wśród kibiców w Polsce. Z Drutex-Bytovią odnieśliśmy wiele sukcesów, a w zasadzie trzeba by powiedzieć, niemal wszystko, co było realnie do osiągnięcia. Zdajemy sobie sprawę, że ewentualny awans do ekstraklasy, biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia klubów z innych, podobnych do Bytowa miast, bazę sportową, która wymagałaby diametralnej zmiany, a także potencjał liczby kibiców, którzy byliby zainteresowani kibicowaniem i wspieraniem zespołu, poza niewątpliwym sukcesem sportowym, byłby niemożliwy do skonsumowania” - mówi Adam Leik, dyrektor ds. marketingu firmy Drutex. Drutex, przez ostatnie lata, będąc głównym sponsorem Drutex-Bytovii wydał na ten cel olbrzymie środki, prawdopodobnie największe, jakie w historii ktokolwiek przeznaczył na pierwszoligowy zespół. Nigdy nie analizowaliśmy tego jednak tylko i wyłącznie od strony finansowej, gdyż liczyła się lokalna społeczność, zrobienie czegoś dla mieszkańców Bytowa i najbliższej okolicy. Bez wątpienia olbrzymim sukcesem MKS Drutex-Bytovii jest szkółka piłkarska, do której dziś uczęszcza na zajęcia około 200 dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych. To ogromny potencjał, który nadal będziemy wspierać. Troska o ich rozwój i sukcesy sportowe nadal będzie dla nas priorytetem, zwłaszcza, że efekty tej pracy są już bardzo widoczne. Bytów to małe miasto, ze świetnie prosperującymi przedsiębiorstwami, ambitną młodzieżą, sukcesami sportowymi. Zdajemy sobie sprawę, że nasza decyzja może mieć bezpośredni wpływ na udział MKS Drutex-Bytovii w rozgrywkach na zapleczu ekstraklasy, ale, biorąc pod uwagę tradycje piłkarskie naszego miasta, jesteśmy przekonani, że futbol seniorski nadal będzie obecny w naszym mieście, ale być może oparty w większej mierze na zawodnikach wywodzących się z Bytowa, w tym zwłaszcza z naszych szkółek piłkarskich oraz znajdujący oparcie w szerszej bazie sponsorskiej. Tego życzymy sobie i wszystkim kibicom lokalnej piłki nożnej. Dziękujemy za dotychczasową i owocną współpracę z klubem - kończy Leik.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Niekrasz [email protected]

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.