Drzewa na ścieżce rowerowej

Czytaj dalej
Grzegorz Hilarecki

Drzewa na ścieżce rowerowej

Grzegorz Hilarecki

Pięć drzew rosnących w miejscu, w którym projektant wytyczył ścieżkę, przyczyną opóźnień.

Pod koniec kwietnia w końcu zaczęły się prace przy budowie ścieżki rowerowej, która połączy się z gminną z Głobina. Zaczęto od wycinki drzew i wytyczania ciągu pieszo-rowerowego. Zaskakujące jest, że zostawiono tam kilka dorodnych drzew. One są przyczyną problemów.

Ścieżka była projektowana w ubiegłym roku i wtedy powinna powstać, na mocy porozumienia między gminą Słupsk a miastem. Z pieniędzy gminy opłacono projekt, w zamian miasto dorzuciło gminie pieniądze na drogę w Siemianicach. Przetarg na wykonanie ścieżki na ul. B. Westerplatte rozstrzygnięto w grudniu. Były cztery oferty, trzy na ponad milion, a czwarta na 775,715 złotych. Dało ją przedsiębiorstwo EGIDA z Włynkówka, które inwestycję wykona. Według planów po przetargu ścieżka ma powstać do końca czerwca.
Tymczasem, gdy termin zaczął gonić drogowców, do opóźnień doszło w ratuszu. Poszło o drzewa.

- Pięć drzew to dorodne, zdrowe okazy - tłumaczy Katarzyna Gużewska, kierownik referatu w wydziale gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

- Są tam dwie lipy o obwodach blisko 300 cm, brzoza, klon i jesion. Ale zgodę daliśmy, zastrzegając, by drogowcy je zachowali, jeśli można.

Procedury są takie, że decyzję, skoro drzewa są na terenie miasta, wyda Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Zwykle zatwierdza decyzje wydane na niższym szczeblu. Nieoficjalnie już ją wydał w piątek, zgadzając się z decyzją słupskich urzędników.

Jasne jest, że drogowcy, o ile dostaną zgodę, drzewa wytną. Projekt jest bowiem gotowy, a poprawki w nim byłyby kosztowne.
Marek Biernacki, wiceprezydent odpowiedzialny za inwestycje w Słupsku: - Wycinane były krzewy i małe drzewa, czekamy na decyzję w sprawie większych drzew. Jak będzie, to możliwe jest zakończenie ścieżki na początku lipca.
Ze względu na te drzewa będzie jednak opóźnienie.

Grzegorz Hilarecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.