Dyskusja o usteckich szkołach przeniosła się do internetu

Czytaj dalej
Bogumiła Rzeczkowska

Dyskusja o usteckich szkołach przeniosła się do internetu

Bogumiła Rzeczkowska

Mimo że Rada Miasta ustaliła sieć szkół podstawowych, dyskusje przeciwników trwają. Opozycyjne projekty - burmistrza i radnych - znalazły nowe życie na portalach internetowych.

Na trzeciej z rzędu sesji nad zwyczajnej w lutym radni 9 głosami przegłosowali projekt (autorstwa sześciorga radnych), zakładający utworzenie trzeciej podstawówki po wygaszanym gimnazjum. Wcześniej komisja polityki społecznej negatywnie zaopiniowała projekt burmistrza i jego urzędników, którzy chcieli, by w mieście funkcjonowały dwie szkoły, a SP2 w dwóch budynkach - swoim i gimnazjum.

Ten projekt nie wszedł pod obrady, ale ratusz walczył o niego do końca. I nie przestał. Burmistrz Jacek Graczyk na Facebooku opublikował swoją opinię i dołączył linki do analiz finansowych i demograficznych. Swoje stanowisko zamieścił też na oficjalnej stronie urzędu miasta.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że przyjęta przez radnych uchwała przyniesie bardzo negatywne skutki w zakresie organizacji pracy szkół, w efekcie czego część nauczycieli straci pracę. Nie bez znaczenia jest również fakt, że przyjęta uchwała pociągnie za sobą skutki finansowe dla budżetu naszej wspólnoty - napisał Jacek Graczyk na FB.

Na stronie miasta znalazł się też apel radnych do burmistrza, w którym chodzi o sprostowanie nieprawidłowych informacji, które miał przekazywać naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu na radzie pedagogicznej w SP2 i na spotkaniu rodziców. To między innymi sugestie, że radni chcą likwidacji „dwójki”, zwolnień nauczycieli, a także zaniżanie przez naczelnika prognoz liczebności klas czy podburzanie nauczycieli i rodziców do zbierania podpisów przeciwko utworzeniu trzeciej podstawówki.

Na www.ustka.pl naczelnik Piotr Wszółkowski i Jolanta Wójtowicz, wicedyrektorka dwójki, umieścili wyjaśnienia. Tymczasem dyrekcja gimnazjum twierdzi, że analizy urzędników są wątpliwe

Bogumiła Rzeczkowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.