Dziecko rzucało królikami, a rodzina była rozbawiona

Czytaj dalej
Andrzej Gurba

Dziecko rzucało królikami, a rodzina była rozbawiona

Andrzej Gurba

Osobom, które zachęcały dziecko do rzucania królikami grozi do dwóch lat więzienia.

W gminie Lipnica znęcano się nad królikami. Właściciele zwierząt potraktowali to jako zabawę i umieścili filmik w internecie. Na szczęście szybko zareagowali członkowie koszalińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Sprawa została nagłośniona w całym kraju i wzbudziła powszechne oburzenie.

W sieci został umieszczony filmik nagrany przez rodzinę dwuletniej dziewczynki, która przy zachęcie i pomocy dorosłych rzuca królikami. Do tych drastycznych zdarzeń doszło w małej wsi w gminie Lipnica. Na filmiku widać, że wokół dziewczynki w jasnej sukieneczce siedzą cztery małe króliczki. Dziecko schyla się, bierze jednego z nich do rąk, przytula, a po chwili rzuca na podłogę. Sytuacja się powtarza. Kilkulatka bierze w ręce kolejnego zwierzaka i rzuca.

W tle wyraźnie widać nogi kilku osób dorosłych, którym najwyraźniej podoba się ta "zabawa", bo w pewnym momencie jedna z tych osób nogą przysuwa zwierzęta bliżej dziewczynki. Ta znowu schyla się, łapie króliczka za skórę na karku i mocno ciska zwierzakiem. Jeden z dorosłych postanawia wziąć króliczka i położyć go dziecku na głowie.

Błyskawicznie zadziałali członkowie koszalińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, ustalając, gdzie doszło do tak drastycznej "zabawy". Policjanci udali się we wskazane miejsce i zabezpieczyli zwierzęta. Przekazali je pod opiekę TOZ-u.
Miejscowość, w której miało miejsce znęcanie się nad królikami, oddalona jest od Koszalina o prawie 100 kilometrów. Dzięki zaangażowaniu Moniki - członkini TOZ oraz inspektorek TOZ Agnieszki i Bogumiły króliki są już bezpieczne. Zostały odebrane z komisariatu w Tuchomiu. Zbada je lekarz weterynarii. Przedstawiciele TOZ przekazują podziękowania dla policjantów z Tuchomia. Proszą też o wsparcie.

- Potrzebujemy pieniędzy na badania króliczków, jest ich 9. Badania posłużą też jako materiał dowodowy w sprawie. Niektóre kuleją, mają uszkodzone nóżki. Wpłat można dokonywać na konto TOZ Koszalin: 95 1240 1428 1111 0010 4473 96 15, z dopiskiem "króliki" - to informacja z koszalińskiego oddziału TOZ.

W sprawie znęcania się nad królikami policja prowadzi dochodzenie. Sprawcom grozi do dwóch lat więzienia.

Andrzej Gurba

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.