Dziecko rzucało królikami, a rodzina była rozbawiona

Czytaj dalej
Andrzej Gurba

Dziecko rzucało królikami, a rodzina była rozbawiona

Andrzej Gurba

Osobom, które zachęcały dziecko do rzucania królikami grozi do dwóch lat więzienia.

W gminie Lipnica znęcano się nad królikami. Właściciele zwierząt potraktowali to jako zabawę i umieścili filmik w internecie. Na szczęście szybko zareagowali członkowie koszalińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Sprawa została nagłośniona w całym kraju i wzbudziła powszechne oburzenie.

W sieci został umieszczony filmik nagrany przez rodzinę dwuletniej dziewczynki, która przy zachęcie i pomocy dorosłych rzuca królikami. Do tych drastycznych zdarzeń doszło w małej wsi w gminie Lipnica. Na filmiku widać, że wokół dziewczynki w jasnej sukieneczce siedzą cztery małe króliczki. Dziecko schyla się, bierze jednego z nich do rąk, przytula, a po chwili rzuca na podłogę. Sytuacja się powtarza. Kilkulatka bierze w ręce kolejnego zwierzaka i rzuca.

W tle wyraźnie widać nogi kilku osób dorosłych, którym najwyraźniej podoba się ta "zabawa", bo w pewnym momencie jedna z tych osób nogą przysuwa zwierzęta bliżej dziewczynki. Ta znowu schyla się, łapie króliczka za skórę na karku i mocno ciska zwierzakiem. Jeden z dorosłych postanawia wziąć króliczka i położyć go dziecku na głowie.

Błyskawicznie zadziałali członkowie koszalińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, ustalając, gdzie doszło do tak drastycznej "zabawy". Policjanci udali się we wskazane miejsce i zabezpieczyli zwierzęta. Przekazali je pod opiekę TOZ-u.
Miejscowość, w której miało miejsce znęcanie się nad królikami, oddalona jest od Koszalina o prawie 100 kilometrów. Dzięki zaangażowaniu Moniki - członkini TOZ oraz inspektorek TOZ Agnieszki i Bogumiły króliki są już bezpieczne. Zostały odebrane z komisariatu w Tuchomiu. Zbada je lekarz weterynarii. Przedstawiciele TOZ przekazują podziękowania dla policjantów z Tuchomia. Proszą też o wsparcie.

- Potrzebujemy pieniędzy na badania króliczków, jest ich 9. Badania posłużą też jako materiał dowodowy w sprawie. Niektóre kuleją, mają uszkodzone nóżki. Wpłat można dokonywać na konto TOZ Koszalin: 95 1240 1428 1111 0010 4473 96 15, z dopiskiem "króliki" - to informacja z koszalińskiego oddziału TOZ.

W sprawie znęcania się nad królikami policja prowadzi dochodzenie. Sprawcom grozi do dwóch lat więzienia.

Andrzej Gurba

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.