Jolanta Zielazna

Dziś biblioteki zaczynają swe święto

Dziś biblioteki zaczynają swe święto Fot. Karolina Misztal
Jolanta Zielazna

Zaczyna się tradycyjny Tydzień Bibliotek. W tym roku bibliotek wojewódzka i miejska w Bydgoszczy zaplanowała imprezy nawet na dwa tygodnie.

Z bogatego programu każdy coś dla siebie znajdzie, bo będą spotkania, koncerty i seanse filmowe.

Placówki zmieniają swe oblicze. Są nie tylko miejscem wypożyczania książek. Stają się mediatekami, centrami informacji, oferują imprezy edukacyjno-kulturalne.

„Tydzień” zaczyna się dziś spotkaniem z DJ Viką, czyli Wirginią Szmit, która od kilku lat prowadzi międzypokoleniowe imprezy. Z wykształcenia pedagog, wiek (70+) jej nie przeszkadza, by ciągle aktywnie działać. Początek godz. 18, sala wykładowa.

Jutro (godz. 17) trening pilates, w czwartek na strychu - koncert Baza, a wcześniej tego dnia Targowisko Kultury.

W sobotę 14 maja odbędzie się spotkanie z Adamem Wajrakiem, dziennikarzem, autorem artykułów i książek przyrodniczych, a 17 maja - z Robertem Janowskim - piosenkarzem, dziennikarzem i prezenterem. Zainteresowani starymi drukami powinni zapamiętać, że od 16 do 20 maja w Bibliotece Bernardynów czynna będzie wystawa „Biblia na przestrzeni wieków. Najcenniejsze wydania Pisma Świętego w zbiorze Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy”.

Kulminacją będzie Noc w bibliotece 21 maja.

Imprezy odbywają się w WiMBP im dra Witolda Bełzy przy Starym Rynku.

Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.