[email protected]

Eksperyment na przystanku autobusowym. Na rok zniknie zatoka przy ulicy Sienkiewicza w Słupsku

W tym tygodniu zatoka na przystanku przy al. Sienkiewicza zostanie zlikwidowana. Na początek na rok Fot. Łukasz Capar W tym tygodniu zatoka na przystanku przy al. Sienkiewicza zostanie zlikwidowana. Na początek na rok
[email protected]

W najbliższych dniach zniknie zatoka autobusowa na przystanku przy ul. Sienkiewicza, na wysokości kamienicy nr 4. Pasażerowie i piesi zyskają szerszy chodnik. Kierowcy muszą uważać, bo autobusy będą się zatrzymywać na jezdni. Eksperyment potrwa rok.

- Zatoka zostanie zlikwidowana, a jej poziom podniesiony do poziomu chodnika - mówi Robert Linkiewicz, dyrektor Wydziału Polityki Transportowej w Urzędzie Miejskim w Słupsku. - Takie rozwiązanie wprowadzamy na początek tylko czasowo.
Ściany i sufity pękają

O stanie zatoki autobusowej w tym miejscu, ale również o innych w centrum miasta, gdzie zabudowa jest ścisła, a odległości od zabudowań niewielkie, pisaliśmy wielokrotnie. Wiele z nich jest już w fatalnym stanie technicznym. Na lokalizację przystanku przy al. Sienkiewicza od lat narzekają mieszkańcy kamienicy nr 4.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.