Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Ewa Chodakowska: Byle nie odpuszczać!

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow / Polska Press
Ola Szatan

Ewa Chodakowska: Byle nie odpuszczać!

Ola Szatan

Nie ma tak, że efekty pukają do drzwi i przychodzą za nic. Wypracowane efekty trzeba utrzymać - mówi Ewa Chodakowska, słynna trenerka, która zmotywowała już do ćwiczeń parę milionów osób.

Urodziłaś się 24 lutego, w tym samym dniu i miesiącu co Zdzisław Beksiński. W dodatku połączyło was to samo miasto: Sanok. Ma to dla ciebie znaczenie?
Jeśli o mnie chodzi to generalnie jestem wielką fanką sztuki. Uważam, że jest ona w naszym życiu niezbędna, bo bez niej byłoby ono "miałką papką". Od najmłodszych lat byłam ogromną miłośniczką Beksińskiego. Zresztą jest w Sanoku wyjątkowe Muzeum Historyczne i wspaniała wystawa, na którą wszystkich gorąco zapraszam, a przy okazji warto też zwiedzić nasz Sanok. Wizje Beksińskiego było dość mroczne i apokaliptyczne, a on sam jako twórca, co ciekawe, był bardzo pozytywną i przemiłą osobą. Miałam okazję być na jednym wieczorze, podczas którego przeprowadzano z nim wywiad. Z dużą przyjemnością słuchało się człowieka, który był tak skromny, ciepły i cały czas uśmiechnięty.

Skromna, ciepła, cały czas uśmiechnięta – zdaniem fanek to też cała ty. Ale czy przy okazji jesteś też wyspana? Doba nie jest jeszcze za krótka dla twoich aktywności zawodowych, których jest coraz więcej?
Mówiąc poważnie, sypiam najczęściej po osiem godzin. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym funkcjonować inaczej, bo mój organizm też potrzebuje resetu i regeneracji. Czasem odpoczynek jest od godziny 2.00 w nocy do 10.00 rano, w zależności od tego jak zaczynam następny dzień. Czasem od 23.00 do 7.00 rano. Najczęściej zasypiam jednak po północy. A jeżeli mam jakiś deficyt w kwestii snu, to „strzelam” sobie takie dwudziestominutowe „power drzemki” w ciągu dnia.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ola Szatan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.