Fałszywy kapelan kadry narodowej - news, którego nie było [FELIETON SŁAWOMIRA SOWY]

Czytaj dalej
Fot. Pixabay / call01deepak
Stanisław Sowa

Fałszywy kapelan kadry narodowej - news, którego nie było [FELIETON SŁAWOMIRA SOWY]

Stanisław Sowa

Jerzy Brzęczek powołał kapelana kadry narodowej - wrzucił ktoś "newsa" na Facebooku. Zanim news okazał się fake newsem, rozpętała się dyskusja. Nikt nawet nie pomyślał, że to jakiś absurd.

Wiadomość brzmiała tak: dopiero co powołany selekcjoner Jerzy Brzęczek powołał kapelana polskiej kadry narodowej w piłce nożnej. Padło nawet nazwisko księdza i miejscowość, z której pochodzi. Na Facebooku rozpętała się gorąca dyskusja, po czym okazało się, że to fake news, a może żart, co przyznała koleżanka, która go upowszechniła, nie zdając sobie sprawy, że nie ma w tym krzty prawdy. Fake news czy żart, nieważne. Zresztą, coraz trudniej odróżnić jedno od drugiego. Żyjemy w świecie, w którym nie wiadomo co jest prawdą i jak ją weryfikować.

Nikomu z uczestników dyskusji nie przyszło również do głowy, że z tym kapelanem to może być fake news. A skoro nie przyszło, to znaczy, że dyskutujący oburzali się, kpili, ale całej sytuacji nie uznali za rzecz nie do pomyślenia. Może dlatego, że jeszcze do niedawna tak wiele rzeczy w Polsce wydawało się nie do pomyślenia... Zresztą kto powiedział, że dzisiejszy fake news jutro nie okaże się prawdziwym newsem?

Stanisław Sowa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.