Monika Zacharzewska

Geograf ze Słupska najlepszy na Pomorzu

Piotr Sikorski, nauczyciel geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku, został zwycięzcą organizowanego przez marszałka województwa Fot. Archiwum prywatne Piotr Sikorski, nauczyciel geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku, został zwycięzcą organizowanego przez marszałka województwa pomorskiego konkursu „Nauczyciel Pomorza Roku 2016”.
Monika Zacharzewska

Piotr Sikorski, nauczyciel geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku, został zwycięzcą organizowanego przez marszałka województwa pomorskiego konkursu „Nauczyciel Pomorza Roku 2016”.

Tytuł ten marszałek Mieczysław Struk przyznał po raz pierwszy podczas V Forum Pomorskiej Edukacji, które odbyło się w środę w Gdańsku.

Na ogłoszony przez marszałka konkurs wpłynęło 110 wniosków. Oceniała je komisja, w skład której weszli przedstawiciele: Sejmiku Województwa Pomorskiego, Pomorskiej Rady Oświatowej, Pomorskiego Kuratora Oświaty, nauczycielskich związków zawodowych, rodziców, środowiska akademickiego, organizacji pracodawców, a także mediów.

Do tytułu laureata konkursu komisja rekomendowała 10 nauczycieli z całego województwa. Z tego grona marszałek województwa pomorskiego wskazał Piotra Sikorskiego, który poza tytułem Nauczyciela Pomorza Roku 2016 otrzymał także pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną. Nagrody trafiły także do czterech wyróżnionych w konkursie nauczycieli.

– Zarażam tą pasją również swoich uczniów, z którymi jeździmy po Europie, ale także zwiedzamy Polskę. Jestem wielbicielem
naszego pięknego regionu. Przyznaje, że w pracy nauczyciela trzeba mieć dużo cierpliwości, ale ucząc młodzież, widzi, że ona też nie ma łatwo w dzisiejszej szkole. Jednak jego metody pedagogiczne przynoszą efekty.

– Mam absolwentów, z których jestem bardzo dumny. Kochają podróże, kilku pracuje w ruchu turystycznym, a ci, z którymi pracowałem w szkolnym Klubie Europejczyka, są także w samorządzie i w Sejmie. Tylko że ich sukcesy to zasługa całego zespołu, wszystkich nauczycieli – mówi skromnie.

Geograf jest członkiem prezydenckiej Rady Edukacji, entuzjastą nowych technologii, które wykorzystuje w codziennej pracy dydaktycznej. Jego atutem jest umiejętność zarażania uczniów pasją poznawczą oraz uwrażliwiania na problemy społeczne. Jego uczniowie odnoszą sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach przedmiotowych, a także angażują się w pomaganie innym.

Piotr Sikorski od lat jest też opiekunem Szkolnego Klubu Podróżnika, współorganizuje pikniki naukowe i gry miejskie oraz debaty poświęcone bieżącym wydarzeniom. Jest autorem publikacji „Zapiski starszego belfra” ze wskazówkami i poradami metodycznymi dla nauczycieli, a także z przykładowymi programami wychowawczymi.

Monika Zacharzewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.