Marek Jaszczyński

Gigant Wsparł remont wiaduktu na ulicy Kuźnickiej. Dał 1 121 354 złotych

Gigant Wsparł remont wiaduktu na ulicy Kuźnickiej. Dał 1 121 354  złotych
Marek Jaszczyński

W siedzibie spółki PDH burmistrz Polic Władysław Diakun i prezes PDH Andrzej Niewiński podpisali umowę darowizny, dzięki której PDH przekaże 1 121 354, 54 zł na przebudowę wiaduktu na ulicy Kuźnickiej.

Spółka PDH Polska to część Grupy Azoty. Wiadukt stanowi ważną przeprawę dla firm znajdujących się przy ul. Kuźnickiej. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 6 993 331, 21 zł. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa zachodniopomorskiego w 67 procentach. Wkład własny pochodzi ze środków gminy Police, PDH oraz spółki Kemipol, która na podstawie ubiegłorocznej umowy przekazał a 320 tysięcy złotych.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.