Zbigniew Marecki

Gmina Kobylnica inwestuje w infrastrukturę wsi Ścięgnica

Mieszkańcy Ścięgnicy muszą się przygotować na to, że przez kilka miesięcy będą występowały utrudnienia w poruszaniu  się po wsi Mieszkańcy Ścięgnicy muszą się przygotować na to, że przez kilka miesięcy będą występowały utrudnienia w poruszaniu się po wsi
Zbigniew Marecki

W ramach projektu, którego realizację rozpoczęto w miejscowości Ścięgnica, poprawie ulegnie stan układu drogowego. Poza tym wybudowany zostanie lokalny system zbierania ścieków.

Całe przedsięwzięcie pochłonie prawie dwa miliony złotych. Prace w Ścięgnicy ruszyły w lipcu. Pierwsze z zadań zostanie ukończone w październiku, natomiast realizacja drugiego potrwa znacznie dłużej, bo aż do kwietnia przyszłego roku.

Pierwszy z elementów prowadzonych w tym miejscu prac zakłada roboty budowlane, które dotyczą budowy lokalnego systemu zbierania ścieków oraz przebudowę dotychczasowych urządzeń wodociągowych. Oprócz sieci i przyłączy kanalizacyjnych, powstaną też nowe sieci i związane z nimi przyłącza wodociągowe. Zakończenie robót budowlanych w przypadku lokalnego systemu zbierania ścieków planowane jest jeszcze w tym roku. Według harmonogramu powinno to nastąpić do 31 października 2017.

Drugie z realizowanych zadań to równie pracochłonne przedsięwzięcie. Zaplanowano bowiem poprawę stanu istniejącego układu drogowego. Przez najbliższe miesiące służby będą pracować nad przebudową drogi gminnej i powiatowej. Zyskają one nową nawierzchnię z kostki betonowej, zjazdy, a wzdłuż całej trasy zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Prace obejmują też działania na poboczach dróg, gdzie wykonane zostanie profilowanie i humusowanie oraz obsianie trawą.

Modernizacja układu drogowego w Ścięgnicy potrwa do 30 kwietnia przyszłego roku.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.