Zbigniew Marecki

Gmina Kobylnica inwestuje w infrastrukturę wsi Ścięgnica

Mieszkańcy Ścięgnicy muszą się przygotować na to, że przez kilka miesięcy będą występowały utrudnienia w poruszaniu  się po wsi Mieszkańcy Ścięgnicy muszą się przygotować na to, że przez kilka miesięcy będą występowały utrudnienia w poruszaniu się po wsi
Zbigniew Marecki

W ramach projektu, którego realizację rozpoczęto w miejscowości Ścięgnica, poprawie ulegnie stan układu drogowego. Poza tym wybudowany zostanie lokalny system zbierania ścieków.

Całe przedsięwzięcie pochłonie prawie dwa miliony złotych. Prace w Ścięgnicy ruszyły w lipcu. Pierwsze z zadań zostanie ukończone w październiku, natomiast realizacja drugiego potrwa znacznie dłużej, bo aż do kwietnia przyszłego roku.

Pierwszy z elementów prowadzonych w tym miejscu prac zakłada roboty budowlane, które dotyczą budowy lokalnego systemu zbierania ścieków oraz przebudowę dotychczasowych urządzeń wodociągowych. Oprócz sieci i przyłączy kanalizacyjnych, powstaną też nowe sieci i związane z nimi przyłącza wodociągowe. Zakończenie robót budowlanych w przypadku lokalnego systemu zbierania ścieków planowane jest jeszcze w tym roku. Według harmonogramu powinno to nastąpić do 31 października 2017.

Drugie z realizowanych zadań to równie pracochłonne przedsięwzięcie. Zaplanowano bowiem poprawę stanu istniejącego układu drogowego. Przez najbliższe miesiące służby będą pracować nad przebudową drogi gminnej i powiatowej. Zyskają one nową nawierzchnię z kostki betonowej, zjazdy, a wzdłuż całej trasy zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Prace obejmują też działania na poboczach dróg, gdzie wykonane zostanie profilowanie i humusowanie oraz obsianie trawą.

Modernizacja układu drogowego w Ścięgnicy potrwa do 30 kwietnia przyszłego roku.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.