Zbigniew Marecki

Gmina Kobylnica zbuduje dwie hale

Tak ma wyglądać elewacja nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kwakowie Fot. Gmina Kobylnica Tak ma wyglądać elewacja nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kwakowie
Zbigniew Marecki

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowej hali gimnastycznej w Kwakowie, a za rok – przy szkole w Kończewie.

Uczniowie SP w Kwakowie na lekcjach WF ćwiczą w starym budynku, który ma być przekształcony w świetlicę wiejską. Przedtem jednak trzeba zbudować nową halę sportową. Przygotowania do tej inwestycji już trwają. Jest gotowy projekt, trwają zabiegi o pozyskanie funduszy. Koszt budowy oszacowano na 5 262 873 zł.

– Trzydzieści procent funduszy chcemy zdobyć z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Chodzi o 1 628 764 zł – mówi Leszek Kuliński, wójt Kobylnicy. Budowa ma się rozpocząć w lipcu 2017 r., a zakończyć po roku. Planuje się budowę pełnowymiarowej hali sportowej połączonej z budynkiem szkoły. Będzie ona przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Stanie się uzupełnieniem istniejącego kompleksu sportowego, obejmującego orlika i boisko do piłki nożnej.

Ponadto sala pełnić będzie funkcję boiska treningowego do piłki nożnej w czasie złej pogody oraz braku możliwości korzystania z boiska piłki nożnej i kompleksu Orlik. Zbudowane zostaną także: jednokondygnacyjne zaplecze magazynowe; dwukondygnacyjne zaplecze hali z siłownią, pomieszczenie trenerów z węzłem sanitarnym; dwa zaplecza szatniowo-sanitarne, trzy węzły WC ogólnodostępne, w tym jeden dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie gospodarcze/ techniczne.

W ramach przedsięwzięcia zaprojektowano również: przeniesienie znicza olimpijskiego z terenu kompleksu Orlik, przebudowę przyłączy wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wykonanie nowych ciągów komunikacyjnych i nasadzeń oraz przebudowę ogrodzenia terenu.

Podobna inwestycja będzie realizowana we wsi Kończewo, gdzie także funkcjonuje szkoła podstawowa.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.