Hillary Clinton przegra z chorobą? [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Carolyn Kaster
AIP

Hillary Clinton przegra z chorobą? [wideo]

AIP

Ameryka żyje zdrowiem Hillary Clinton. Tak przynajmniej wynika z danych opublikowanych przez Google, które wykazały, że między 21 a 28 sierpnia 3 z 10 najczęściej wyszukiwanych haseł dotyczyły właśnie zdrowia 68 -letniej kandydatki Demokratów na prezydenta.

To jednak nic w porównaniu z szaleństwem, jakie zapanowało w internecie 5 września, czyli po ataku kaszlu polityczki na wiecu w Cleveland. - Za każdym razem, kiedy myślę o Trumpie, dostaję alergii - zażartowała, sugerując, że to jej rywal jest przyczyną kaszlu.

Portal Mediaite podał, że tego dnia na Twitterze najpopularniejszym hasztagiem było hasło „kaszląca Hillary”. „Jak ona zniesie presję podczas debat z Trumpem, skoro istnieje ryzyko kolejnego napadu?” - pytają internauci. Zainteresowanie zdrowiem Clinton podsyca też sam Trump, który zarzucił mediom, że za mało skupiają się na incydencie z Cleveland.


Wideo: H.Clinton o D.Trumpie: Ktoś, kto daje się sprowokować tweetem, powinien trzymać się z dala od broni nuklearnej

źródło: RUPTLY/x-news

Jak zauważa portal The Hill, Trump już od dłuższego czasu próbuje zainteresować media zdrowiem Clinton. Republikanin powiedział w swoim wystąpieniu 15 sierpnia, że Clinton „brakuje psychicznej i fizycznej wytrzymałości do walki z tzw. Państwem Islamskim”. Rudy Giuliani, były burmistrz Nowego Jorku, który popiera Trumpa, poradził nawet Amerykanom, aby wyszukali informacje o chorobie Clinton w internecie.

A tych jest dużo. Internauci sugerują, że Clinton cierpi m.in. na padaczkę, demencję, urazowe uszkodzenie mózgu. W sierpniu USA Today podawało, że dokumenty opublikowane w inter-necie, które twierdziły, że kandydatka na prezydenta jest chora, są fałszywkami. Wielu ludzi wraca też do 2012 r., kiedy u Clinton stwierdzono wstrząśnienie mózgu i zator żył w głowie, a stan jej zdrowia był dość poważny.

„The Washington Post” przypomina jednak, że w czerwcu sztab demokratki opublikował opinię lekarską. „Pani Clinton jest zdrową 67-letnią kobietą, która cierpi na niedoczynność tarczycy i sezonowe alergie” - napisała dr Lisa Bordack.

Wielu republikanów zarzuca jednak Clinton kłamstwo. Podobnie jednak robią przeciwnicy Donalda Trumpa pod jego adresem. Miliarder też opublikował opinię lekarską. Wynika z niej, że 70-latek jest okazem zdrowia. Doktor Harold Bornstein stwierdził: „Jeśli pan Trump zostanie wybrany, będzie najzdrowszym prezydentem w historii”.

AIP

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.