Historyczne gwarancje [komentarz]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Hanka Sowińska

Historyczne gwarancje [komentarz]

Hanka Sowińska

Sprawy dotyczące wojska, uzbrojenia i obronności to „działka” mojego wspaniałego kolegi red. Romana Laudańskiego. Nie wkraczałabym na Jego „podwórko”, gdyby nie słowa ministra obrony Antoniego Macierewicza.

Historyczne gwarancje [komentarz]
Filip Kowalkowski Hanka Sowińska, autorka komentarza.

Moją uwagę zwróciło jedno tylko zdanie. A brzmiało tak: „Polska jest bezpieczna i niepodległa, Polska ma gwarancję, że nigdy obca agresja nas nie dotknie”. Kto jak kto, ale Macierewicz, absolwent historii Uniwersytetu Warszawskiego wiedzieć powinien, że coś takiego, jak „pokojowe gwarancje” to tylko czysta polityka. Trudno o lepszy przykład niż 1939 rok. Pewni sojuszniczych gwarancji wierzyliśmy, że nie będziemy pozostawieni sami sobie. I faktycznie - Francja i Anglia wojnę Hitlerowi wypowiedziały. Jak było dalej, wiedzą ci, którzy choć trochę historii liznęli. Panu ministrowi zaś radziłabym powtórzyć kilka zapomnianych lekcji.

Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał \"strumieniem wieków\".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.