Zbigniew Marecki

Ich piwnice stoją puste

O tym problemie poinformował nas czytelnik, który kilka miesięcy temu dostał w tej kamienicy przydział na mieszkanie komunalne. Fot. Google Maps O tym problemie poinformował nas czytelnik, który kilka miesięcy temu dostał w tej kamienicy przydział na mieszkanie komunalne.
Zbigniew Marecki

W kamienicy przy ul. Podgórnej 26 najemcy nie mogą korzystać ze swoich piwnic, choć płacą za prąd, który do nich doprowadzono.

O tym problemie poinformował nas czytelnik, który kilka miesięcy temu dostał w tej kamienicy przydział na mieszkanie komunalne.

- Mieszkanie jest w porządku, ale z powodu zniszczonej piwnicy muszę trzymać opał w kuchni. Podobnie postępuje część innych lokatorów tego budynku, bo piwnice są zniszczone i otwarte. Na dodatek co miesiąc musimy płacić pewną kwotę za światło w piwnicy. Jest to kwota symboliczna, ale skoro jest pobierana, to ta instalacja powinna działać. Co prawda już kilka razy usłyszałem, że remont niedługo się zacznie, ale na razie nic się tam nie dzieje. Obawiam się, że jesteśmy zwodzeni przez urzędników Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku - mówi nasz czytelnik.

Jak się dowiedzieliśmy, jego opinia nie jest odosobniona. Podobne usłyszeliśmy od innych lokatorów, z którymi rozmawialiśmy
o problemie, z którym stykają się w tym starym i nieco zaniedbanym budynku od kilku lat. Mimo to liczą, że administracja budynku wreszcie zajmie się na poważnie tymi zaniedbaniami, które są już dla najemców męczące.

O wyjaśnienia w tej sprawie poprosiliśmy Andrzeja Nazarkę, dyrektora zarządzającego w Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej. W odpowiedzi otrzymaliśmy następujące wyjaśnienie:

„Spółka PGM na początku stycznia bieżącego roku zadeklarowała remont instalacji elektrycznej w częściach wspólnych piwnic i w piwnicach. Aktualnie wspólnota mieszkaniowa jest w trakcie podejmowania stosownej uchwały. Nie będzie natomiast remontu poszczególnych piwnic, ponieważ sami lokatorzy winni zadbać o ich utrzymanie, czyli wygląd wewnętrzny i stolarkę drzwiową”.
Jak dodaje dyrektor Nazarko, nie wszyscy mieszkańcy w tym zakresie wykazują szacunek do powierzonego im mienia. „Nie wszyscy są też solidnymi płatnikami, a ich dług jest istotny. Stąd miasto jako główny udziałowiec we wspólnocie nie dysponuje na dzisiaj środkami na sfinansowanie kompletnego remontu korytarzy piwnicznych wraz z piwnicami. W ostatnich miesiącach
wyremontowaliśmy tam kilka mieszkań wraz z wymianą stropów oraz komin, co wiązało się z dużymi wydatkami“.

Dyrektor informuje, że za używanie energii elektrycznej w piwnicy płaci się 90 groszy miesięcznie. Osoby, które z oświetlenia w swoich piwnicach nie korzystają, powinny to zgłosić administratorowi. - Uprzątniemy piwnice, licząc, że mieszkańcy zadbają o porządek w przyszłości - zapowiada Andrzej Nazarko.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.