Ile zarabiają mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego? Zarabiamy mniej niż inni

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Polska Press
Malgorzata Oberlan

Ile zarabiają mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego? Zarabiamy mniej niż inni

Malgorzata Oberlan

Dane GUS nie pozostawiają wątpliwości: mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego nadal są jednymi z najgorzej opłacanymi pracownikami w kraju. 3836 zł brutto, czyli 2792 zł „na rękę” - to średnia pensja w sektorze przedsiębiorstw w naszym województwie, w sierpniu. Mniej zarabiają tylko mieszkańcy Warmińsko-Mazurskiego, Podkarpackiego i Świętokrzyskiego. Więcej - cała reszta Polski.

- Ale ja nawet o tej średniej mogę tylko pomarzyć - komentuje pan Paweł, pracujący w sporym zakładzie produkcyjnym pod Toruniem.

- Nasza dyrekcja niedawno ogłosiła, że daje 500 zł temu, kto przyprowadzi do pracy spawacza. Wielu próbowało tego „piątaka” zdobyć. Niestety, spawacze mają w nosie nasze zarobki.

Od rekordzistów z Mazowsza (5310 zł brutto) dzielą nas lata świetlne. Ale daleko nam również do sąsiadów z Pomorza (4594 zł), czy mieszkańców Dolnośląskiego (4661 zł).

Odstajemy zarobkowo od krajowej czołówki i średniaków niezależnie od tego, w jakich branżach pracujemy.

Jak podał GUS, najgorzej zarabiają u nas pracownicy biur, recepcji, rachunkowości i wszelkich dziedzin związanych z porządkami. Dla nich średnia płaca sierpniowa wyniosła zaledwie 2756 zł brutto, czyli około 1987 zł „na rękę”.

- Czy dałem komuś podwyżkę w tym roku? Jeszcze nie, ale jestem gotów w jednym przypadku. Zatrudniam dwóch przedstawicieli handlowych na etatach i prowizji. Chętnie zamienię ich na jednego, któremu zapłacę nawet 50 procent więcej. Warunek: przyniesie do firmy więcej pieniędzy niż ci dwaj, którzy mi się rozleniwili - nie owija w bawełnę pan Michał, właściciel średniej firmy w Toruniu.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Malgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.