Inauguracja na Uniwersytecie Opolskim. Nowy rok akademicki zaczęli jako zwycięzcy

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik
Anna Grudzka

Inauguracja na Uniwersytecie Opolskim. Nowy rok akademicki zaczęli jako zwycięzcy

Anna Grudzka

Ten rok jest dla uniwersytetu wyjątkowy, bo naukę po raz pierwszy zaczynają tu studenci medycyny. Jest ich stu wśród przyjętych na pierwszy rok 3120 żaków.

Uroczystość w auli Wydziału Teologicznego rozpoczęła się od przywitania gości i przemówienia rektora Uniwersytetu Opolskiego – prof. Marka Masnyka, który odniósł się do planów oraz wyzwań czekających na uczelnię w rozpoczynającym się roku akademickim.

- Dziś jesteśmy zwycięzcami. Wśród studentów, którzy złożą ślubowanie są pierwsi studenci medycyny. Nasz uniwersytet powoli zbliża się do srebrnego jubileuszu, a i Opole coraz lepiej radzi sobie na mapie ośrodków akademickich Polski. Mimo tego nie możemy spocząć na laurach, w bezruchu, nie wystarczy nam skupić się na pielęgnowaniu etosu uniwersyteckiego - trzeba nam nieustającej pracy na rzecz rozwoju – mówił rektor w kontekście wejścia w życie nowej ustawy o szkolnictwie wyższym.

Omówił też wyniki, rekrutacji i sukcesy uczelni, a także drugi – kluczowy obok medycyny – projekt rewitalizacji Prószkowskiej Pomologii, czyli stworzenia Międzynarodowego Centrum Badawczo–Rozwojowego za 43 miliony złotych. - To inwestycja, która także wyznacza kierunek rozwoju uczelni. Ruszmy z nią w przyszłym roku – dodał.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Grudzka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.