Leszek Kalinowski

Jak młody radny Zielonej Góry rozlicza się przed wyborcami

Radny Paweł Wysocki zaprasza do kontaktu z nim przez stronę internetową. Fot. Mariusz Kapała Radny Paweł Wysocki zaprasza do kontaktu z nim przez stronę internetową.
Leszek Kalinowski

Paweł Wysocki pokazał we wtorek, 15 marca w zielonogórskim ratuszu swoją stronę internetową, dzięki której chce być jeszcze bliżej mieszkańców. W jaki sposób?

- Dokładnie rok temu zostałem wybrany radnym - mówi Paweł Wysocki z klubu Zielona Razem. - Dlatego w ten dzień chciałem zaprezentować swoją stronę internetową (wysocki.zgora.pl). By ułatwić mieszkańcom kontakt ze mną.

Każdy może napisać do radnego, jaką sprawą powinien się zająć. On w jednej z rubryk zamieszcza sprawy, które już zgłosili mu mieszkańcy. Np. popsuta lampa. Radny ją sfotografował, opisał krok po kroku, co w tej sprawie zrobił i na koniec pokazał naprawioną lampę. Takich spraw jest więcej. Na stronie znajdziemy też wszystkie obietnice wyborcze radnego. Te zaznaczone na zielono są już spełnione, na żółto - w trakcie realizacji, na czerwone - do załatwienia.

Jest też miejsce na „Okiem Wysockiego”, „Okiem seniorów” i „Okiem młodzieży”. Można się wpisywać, komentować, by dać radnego ogląd sytuacji. - Niech mnie mieszkańcy rozliczają - zaprasza radny i dodaje, że mandat zobowiązuje. A radny powinien pracować codziennie, a nie tylko na sesji.

Rozmowa z radnym w Tygodniku Zielonogórskim.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.