Leszek Kalinowski

Jak młody radny Zielonej Góry rozlicza się przed wyborcami

Radny Paweł Wysocki zaprasza do kontaktu z nim przez stronę internetową. Fot. Mariusz Kapała Radny Paweł Wysocki zaprasza do kontaktu z nim przez stronę internetową.
Leszek Kalinowski

Paweł Wysocki pokazał we wtorek, 15 marca w zielonogórskim ratuszu swoją stronę internetową, dzięki której chce być jeszcze bliżej mieszkańców. W jaki sposób?

- Dokładnie rok temu zostałem wybrany radnym - mówi Paweł Wysocki z klubu Zielona Razem. - Dlatego w ten dzień chciałem zaprezentować swoją stronę internetową (wysocki.zgora.pl). By ułatwić mieszkańcom kontakt ze mną.

Każdy może napisać do radnego, jaką sprawą powinien się zająć. On w jednej z rubryk zamieszcza sprawy, które już zgłosili mu mieszkańcy. Np. popsuta lampa. Radny ją sfotografował, opisał krok po kroku, co w tej sprawie zrobił i na koniec pokazał naprawioną lampę. Takich spraw jest więcej. Na stronie znajdziemy też wszystkie obietnice wyborcze radnego. Te zaznaczone na zielono są już spełnione, na żółto - w trakcie realizacji, na czerwone - do załatwienia.

Jest też miejsce na „Okiem Wysockiego”, „Okiem seniorów” i „Okiem młodzieży”. Można się wpisywać, komentować, by dać radnego ogląd sytuacji. - Niech mnie mieszkańcy rozliczają - zaprasza radny i dodaje, że mandat zobowiązuje. A radny powinien pracować codziennie, a nie tylko na sesji.

Rozmowa z radnym w Tygodniku Zielonogórskim.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.