Zbigniew Marecki

Jan Czechowicz dostał nagrodę za organizację pracy

Jan Czechowicz podczas uroczystości  wręczenia nagrody , która odbyła się w Gdańsku. Jan Czechowicz podczas uroczystości wręczenia nagrody , która odbyła się w Gdańsku.
Zbigniew Marecki

Plasmet Jana Czechowicza w Widzinie zajął w tym roku I miejsce w konkursie „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej“ w Pomorskiem.

- To jest wspólny sukces nasz i pracodawcy - mówi Dariusz Smoliński, kierownik słupskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy.

W tym samym konkursie wyróżniono zakład Scania Production Słupsk (II miejsce na szczeblu OIP Gdańsk). Osobą przygotowującą zakłady do konkursu był st. inspektor pracy Tadeusz Jureń.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzeganie przepisów prawa pracy. Konkurs buduje pozytywny wizerunek pracodawcy dbającego o poprawę stanu bhp.

- Bardzo mnie cieszy nagroda, którą przyznał mi PIP. Dla mnie to dowód uznania za starania o bezpieczeństwo pracy, które podjąłem już w czasach, kiedy prowadziłem jeszcze zakład rzemieślniczy i kiedy sobie uświadomiłem, że w pracy spędzam prawie pół życia, więc trzeba dbać o to, aby ono się toczyło w bezpiecznych warunkach - mówi Jan Czechowicz.

Przyznaje, że na jego działania jako pracodawcy wpływ miało również to, że inspektorzy PIP często wskazywali jego zakład innym pracodawcom jako wzorcowy.

- Choć nie zawsze zgadzałem się z inspektorami, którzy już za Romana Giedrojcia, obecnie głównego inspektora pracy, zwracali uwagę na bezpieczeństwo pracy, to jednak brałem pod uwagę ich wskazówki - dodaje .

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.