Zbigniew Marecki

Jan Gurgun prezesem PGK w Słupsku

Jan Gurgun prezesem PGK w Słupsku Fot. Archiwum
Zbigniew Marecki

Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Słupsku poinformowała wczoraj, że 15 listopada podjęła uchwałę o powołaniu Jana Gurguna na stanowisko prezesa zarządu PGK w Słupsku. Nowy prezes obejmie stanowisko 23 listopada.

Jan Gurgun był długoletnim pracownikiem słupskiej ciepłowni, gdzie odpowiadał za sprawy techniczne. Podczas drugiego konkursu na na prezesa PGK , w trakcie przesłuchań kandydatów zdobył najwięcej punktów razem z Adamem Sędzińskim, sekretarzem Urzędu Gminy Słupsk.

Po dogrywce, na którą zdecydowała się Rada Nadzorcza PGK, ostatecznie na prezesa wybrano Gurguna.

- W dużej mierze o wyborze pana Gurguna zdecydowały jego kwalifikacje i doświadczenie z pracy w spółce prawa handlowego, która przez pewien czas była spółką miejską. Pod uwagę braliśmy także wykształcenie techniczne, bo w PGK trzeba będzie m.in. podejmować decyzje techniczne związane z problemami, które trzeba będzie tam rozwiązać - mówi Anna Grabuszyńska, przewodnicząca Rady Nadzorczej PGK.

Przypomnijmy: PGK nie ma prezesa od końca czerwca br., kiedy z tego stanowiska zrezygnował Mariusz Chmiel. Rada Nadzorcza PGK ogłosi- ła konkurs na prezesa, który nie przyniósł rozstrzygnięcia. Dlatego ogłoszono kolejny konkurs, który zakończył się wyborem Jana Gurguna.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.