Jarosław Dembek obronił tytuł

Czytaj dalej
Sławomir [email protected]

Na kortach Wdy w Świeciu zainaugurowano sezon 2016.

Pierwszym jego akcentem były Otwarte Mistrzostwa Świecia. W turnieju singla „open” mężczyzn wzięło udział 24 zawodników (w tym jedna kobieta). Grano systemem pucharowym. Podobnie jak rok temu, najlepszy okazał się Jarosław Dembek z Włocławka. W finale pokonał Sławomir Mróza (Warszawa) 6:4, 5:7, 6:1. Trzecie miejsce ex auquo zajęli grudziądzanie Mirosław Dymiń-ski i Paweł Wach. Dodajmy, że nowy/stary mistrz Świecia jest ojcem najlepszego polskiego juniora Michała Dembka.

W turnieju debla kobiet rywalizowało 6 duetów. Obowiązywał system „każdy z każdym”. Triumfowały Mariola Stache-wicz i Justyna Szulc (Chełmno, Świekatowo). Drugie były Barbara Mardusińska, Sylwia Kruczyń-ska (Świecie), a trzecie Marta Karolczak, Daria Danielewicz (Świecie).

W deblu mężczyzn grało 12 par. Bezkonkurencyjni okazali się grudziądzanie Mirosław Dymiński i Robert Sobiech, którzy w finale pokonali duet Marcin Zaborowski/Sławomir Mróz (Chełmno/Warszawa) 6:4, 6:2. Trzecie miejsce zajęli: Marcin Sadowczyk (Chełmno), Dariusz Glinkiewicz (Toruń) oraz Jarosław Dembek, Grzegorz Wasilewicz (Włocławek).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.