Alek Radomski

Jeden bilet dla Pomorza. Wkrótce test w Słupsku 

Jak ma wyglądać e-bilet wspólny dla całego województwa, mówił wczoraj w Słupsku Krzysztof Rudziński podczas Pomorskiego Forum Inteligentnego Miasta. Jak ma wyglądać e-bilet wspólny dla całego województwa, mówił wczoraj w Słupsku Krzysztof Rudziński podczas Pomorskiego Forum Inteligentnego Miasta. Konferencja odbyła się w SIT-cie 
Alek Radomski

Wspólny bilet dla MZK, SKM i ZTM Gdańsk? Koncepcja już jest. Na początek sprawdzian w Słupsku. Później w całym w województwie. 

l Ponad tysiąc pojazdów komunikacji miejskiej w kilkudziesięciu miastach na Pomorzu. Do tego różne taryfy, systemy ulg i sprzedaży biletów. Również tych na przejazdy organizowane przez kluczowych przewoźników, jak Szybka Kolej Miejska i Przewozy Regionalne. Wszystko to w jeden system zamierza spiąć gdańska Innobaltica, spółka powołana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, samorządy i kilka pomorskich uczelni. Efektem prac ma być jeden bilet, wspólny dla praktycznie wszystkich przewoźników w województwie. W tym słupskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alek Radomski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.